Pokračování druhého dílu o tom, kdy si hubnutí zbytečně ztěžujete a čemu je dobré se vyvarovat při vaší snaze zhubnout.

Dostatečně nejíte

Ženy si naivně myslí, že čím méně budou jít, tím více zhubnout. Rozdíl mezí udržováním váhy a zhubnutím je zhruba v 500 kaloriích denně. Pokud snížíte váš příjem a zvýšíte výdej o toto množství, pak můžete zhubnout ale rozhodně není třeba jíst nějak extra méně. Pokud navíc budete jíst méně, vaše hubnutí bude i pomalejší, protože váš metabolismus se tím zpomaluje a vy akorát skončíte u záchvatového přejídání. Abyste zhubli je potřeba přijmout alespoň 1200 až 1500 kaloirí denně, aniž by se váš metabolismus zpomalil.

Dostatečně nespíte

Nezáleží na tom jestli přes den toho hodně děláte nebo spíše odpočíváte nebo že jste se dnes probudila příliš brzy, hubnutí je tak jako tak složitější, pokud si nedopřáváte dostatek spánku. Čím méně spánku máte, tím snadněji se vám v těle ukládá tuk. Navíc se v mozku zvyšuje i hladina chemických látek, které se objevují například když kouříte marihuanu. Snažte se tedy spát alespoň 8 hodin denně, pravidelný spánek je při hubutí opravdu důležitý.

Cvičíte nalačno

Mnoho žen se pustí do cvičení nalačno s tím cílem, že pak spálí větší množství kalorií. Opak je ale bohužel pravdou. Pokud se snažíte vyloženě zhubnout, pak budete potřebovat se před svým cvičením určitě najíst alespoň něčeho malého. Protože bez správného paliva vaše tělo fungovat nebude, alespoň ne správně. Doporučujeme se před tréninkem nejdéle dvě hodiny najíst a poté si dopřát 30 až 60 minut intenzivního tréninku.