Velmi mnoho českých žen si barví pravidelně vlasy. Nejčastějším důvodem je objevení šedivých vlasů. Najde se ale i mnoho takových, kterým jejich přirozený odstín vlasů nevyhovuje a nebo rádi experimentují.

Pokud si neumíte vybrat sama barvu na vlasy je výhodné navštívit odborníka. Ten vám poprvé barvu vybere za vás a vy už potom budete při hledání stejné či podobné barvy úspěšnější. Jestliže jste se rozhodla zvládnout barvení sama doma, nevybírejte si hned na začátek barvu, která se od té vaší moc liší. Doporučuje se maximálně barva o dva odstíny jiná.

Nemůžete-li se rozhodnout mezi dvěma odstíny, zvolte si raději světlejší.

Jestliže máte pocit, že barvy u kadeřníka jsou kvalitnější než ty koupené v obchodě, nezapomeňte, že vždy tomu tak být nemusí. nezapomeňte, že salon si zaúčtuje ještě vše kolem barvení.

Pokud váháte, zda to zvládnete sami, pozvěte kamarádku. Není špatné udělat si nějaký holčičí večírek a při skleničce vína se zkrášlit. Že vás bude více? Nevadí, ale je dobré pozvat na setkání někoho, kdo má domácí barvení v malíčku. Důležité je zbavit se večer manžela a dětí a moc nepodlehnout svodům alkoholu.

Při výběru barvy dávejte pozor a pozorně si přečtěte všechny informace na krabičce. Nekupujte barvu se složitou aplikací. Mohlo by vás to po příchodu domů odradit. Třeba by jste uprostřed barvení zjistila, že vám něco důležitého pro tuto činnost chybí.

Vždy si udělejte zkušební test, zda netrpíte alergií.

Potřebujete-li překrýt šediny použijte barvu, která vám pokryje kompletně všechny šedivé vlasy.

Dobu působení se doporučuje nezkracovat. I když se vám už po chvíli zdá, že barva je příliš sytá, vydržte. Většinou je ke správnému vybarvení nutné dodržet celou dobu barvení.

Nesnažte se dobu přesáhnout. Kvalitu barvy už nezlepšíte, ale můžete si oslabit vlasová vlákna.

Poznačte si číslo barvy. Třeba zrovna s tou budete spokojená a nemusíte příště trávit v obchodě při výběru tolik času.