Věděli jste, že lidé, kteří snídají, si prodlužují život až o dlouhých pět let? Ne každá snídaně je ale tím nejlepším začátkem dne. Řekneme vám, co jíst, abyste se cítili dlouho syté.

Proč je snídaně dobrá?

Snídaně dokáže skvěle nastartovat váš metabolismus a také vám pojistí, že se přes den nebudete tolik přejídat. Nová studie z časopisu Appetite ale dokonce tvrdí, že existuje specifické snídaňové jídlo, díky které můžete omezit pocit hladu na celý den. Jsou to ovesné otruby.

Proč zrovna ovesné otruby?

Byla provedena studie, kde byly 30 zdravým lidem – štíhlým ženám podávány 4 různé variace sušenek a džusů na každý den. Jaký byl mezi nimi rozdíl? Některé z nich obsahovaly více ovesných otrub, než ty ostatní, Některé dokonce ovesné otruby neobsahovaly vůbec. Po každé snídani pak účastnice hodnotili svůj pocit sytosti.

Jaký byl výsledek? Ženy se cítily nejvíce syté po jídle, které obsahovalo nejvíce ovesných otrub. Určitě vás tedy nepřekvapí, že naopak jídlo, které obsahovalo otrub nejméně, vyšlo z testu jako to, po kterém se ženy cítily nejhladovější.

Jaký je tedy závěr?

Výzkumníci proto tvrdí, že díky ovesným otrubám lze snížit pocit hladu až na několik hodin. Obsahují totiž vlákninu, která vás udrží syté po delší dobu. Když si tedy každý den dáte snídani s otrubami a k nim přidáte také sklenici džusu, vytvoříte si tak vyváženou a zdravou snídani, která vám nastartuje metabolismus a energie vám vydrží na dlouho.

Sdílet