Pomerančová kůže není nic moc. Má jí mnoho žen a snad každá se jí chce zbavit. Nevypadá to dobře a obléknout s takovouto pokožkou plavky? To ani za nic! Spousta žen řeší tento problém koupí mnoha krémů, mastiček a gelů, které podle reklamy stoprocentně odstraní celulitidu! Jsou však opravdu tak účinné? My přinášíme rady, jak zmírnit celulitidu.

Pozor na spoustu soli

Sůl na sebe váže vodu a tak se pak drží v ledvinách a tkáních. Může se také držet ve stehnech a hýždích a celulitida je na světě. Jestliže chcete odstranit celulitidu, pak nedoporučujeme moc solit a dosolovat. Doporučený denní příjem soli je tři až pět gramů. A toto množství odpovídá asi jedné čajové lžičce.

Masáže

Masáže vám nejen pomohou uvolnit se, ale také umí prokrvit pokožku a svaly. A to celulitida potřebuje. Pro zmírnění pomerančové kůže jsou skvělé dvě masáže a to ta klasická regenerační nebo lymfatická. Právě lymfatický systém pomáhá odvádět z těla škodliviny, toxiny, cizí látky i zárodky, které v těle nemají co dělat. Pokud necvičíte a konzumujete nezdravé potraviny, podepíše se to na vaší pokožce. Právě lymfatická masáž umí rozproudit lymfu a zlepšit celkové zdraví.

Cvičte

Pravidelný pohyb a cvičení je důležité nejen pro vaše tělo, ale také pro vaši celulitidu. Pravidelný sport umí rozproudit krevní a lymfatický systém, což urychlí odplavení odpadních látek a toxinů. Kromě toho posílíte své svaly a máte-li nějaké to kilo navíc, pomůže v jeho odstranění. Vyberte takové cvičení, které vás bude bavit, a kromě zmírnění celulitidy se budete také lépe cítit.

Zdravé stravování

Fast foody, smažená jídla, zpracované potraviny, sladké nápoje, dezerty, moučníky, zkrátka všechny nezdravé potraviny nejsou pro vaše tělo nic dobrého. Vsaďte raději na bílé maso, vejce, ovoce, zeleninu, celozrnné potraviny, nízkotučné mléčné výrobky a podobně.

Sdílet