Na pleti záleží mnoha ženám, snaží se potlačit známky stárnutí, udržet si co možná nejdéle krásnou a zdravou pokožku. A to obvykle něco stojí. Pravidelná kosmetika, různé přípravky, které mají ženy doma a podobně. Na pleti se také podepisuje to, jaký život žijete.

Životospráva je důležitá

Záleží, jestli se pravidelně a správně stravujete, zda kouříte, máte nějaké to kilo navíc, stravujete se fast foodem, sladkostmi a podobně. Ovlivnit vaší pleť však mohou také určité potraviny. Některé potraviny vaší pleti prospívají, získávají z nich živiny a minerály. Nicméně jsou potraviny, které vaší pleti na kráse spíše škodí. Jaké to jsou?

Sladkosti

Dospívání a puberta je pro mnohé známkou bouření hormonů a akné. Na akné však může mít vliv také cukr a strava, která je na cukry bohatá. Objevují se vám na tváři pupínky? A většinou v době, kdy to nejméně potřebujete? Zkuste vynechat cukry, čokolády nebo také sladkosti.

Brambůrky a chipsy

Ty jsou napěchovány rafinovanými cukry, jsou smažené, tučné, mastné a velmi solené. Zhoršují záněty, ničí kolagen a elastin. Všímáte si, že vám na tváři přibývají jemné vrásky? Přibíráte na váze? Objevuje se vám na tváři akné? Pak se zamyslete nad tím, jestli je dobré večer co večer otevírat sáček chipsů.

Agáve

Sirup z této rostliny by měl být zdravější alternativou cukru. Může a taky často obsahuje velké množství fruktózy. A ta metabolizuje v játrech. Ty je následně mění na tuk, ničí kolagen víc, než klasický bílý cukr. Možná uděláte něco pro své zdraví se sirupem, ale vaše pleť to neponese dobře.

Slazené limonády

Většina těchto nápojů obsahuje spoustu cukru a je dobré vědět, že tyto nápoje pleti neprospívají také kvůli tomu, že neobsahují téměř žádnou vlákninu. Ta zodpovídá za hladinu cukru v krvi. Málo vlákniny může mít vliv na prudký nárůst cukru v krvi, což není dobré pro vaši pleť.

Sdílet