Říká se, že čím větší kabelka, tím i větší připravenost na cokoliv. Je pravda, že není vyloženě nutné s sebou nosit svou druhou koupelnu, ale existuje pár věcí, bez kterých se neobejdeme.

Sluníčko – hrozba i ve městech

Nikdy nevíte, kdy bude vytrvale pršet nebo kdy vyjde sluníčko a bude na vás svítit celý den. Obzvlášť na podzim a v zimě mají meteorologové těžkou práci, a ne vždy se jim to podaří správně předpovědět. Na hory se vždy vybavíme ochrannou proti slunci a podobně nás sluneční paprsky ohrožují i ve městech. Proto buďte vždy na pozoru s malým krémem na opalování, který vás uchrání od předčasných vrásek.

Pečujte o své ruce

V zimě nejvíce trpí naše ruce. Je to především kvůli tomu, že nemají mazové žlázy, proto je těžké je udržet zdravé po celý rok. Ani časté střídání teplot rukám nepomáhá. Chlad vede ke sníženému prokrvení a prochlazení pokožky, což vede ke slabé a suché pleti. Poté když vejdeme do zateplené budovy, tak se nám cévky naopak roztáhnou nepřirozeně rychle. To způsobí zarudnutí pokožky a někdy i popraskání žilek. Ruce poté vypadají unaveně, staře a popraskaně. Proto si v kabelce schovávejte i hydratující krém na ruce. Ideálně vybírejte s ochranným filmem, který vydrží dlouho. Nebojte se ho používat i vícekrát za den, ruce vám budou vděčné.

Udržujte ruce nejen hydratované, ale i čisté. Nikdy nevíte, na co omylem venku sáhnete, a proto vybavte svou kabelku i antibakteriálním gelem. Hledejte s opravdu pevným uzávěrem, aby se vám nestalo neštěstí. Nikoho nepotěší cokoliv rozlitého v kabelce uprostřed dne.

Krásná v každém případě

Nejběžnější opomíjenou částí těla jsou naše rty. Rtěnka a lesk na rty, které nosíme téměř neustále u sebe, jsou na mráz příliš krátké. A popraskané rty nejsou nic příjemného, jelikož pár dní trvá, než se dostatečně znovu hydratují. Proto mějte jako povinnou výbavu do kabelky balzám na rty a používejte ho bez problémů i několikrát denně stejně jako krém na ruce. Vybírejte z kvalitních produktů, které obsahují i bambucké máslo a olej ze slunečnicových semínek, avokáda nebo hroznových jadérek. Odměna přijde v podobě krásných a zdravých rtů.

Také vždy ráno odcházíte spokojená se svým vzhledem, ale už v poledne se zaleknete před svým odrazem v zrcadle? Vyřešte to malou kosmetičkou taštičkou, do které si schováte to nejpotřebnější pro úpravu vašeho líčení. Postačí řasenka, stíny a pudr. Navíc kvalitní make-up pomáhá pleti v boji s mrazem. Ale nezapomeňte, že nic se nemá přehánět.

 

Sdílet