Jak zajistit v bytě soukromí?


Kategorie: Inzerce

V dnešní době – době panelákových džunglí bývá docela obtížné zajistit v bytě soukromí. Týká se to především starších bytů. Od sousedů se ozývají různé zvuky. A stejně tak dobře jako slyšíme my sousedy, mohou slyšet oni nás. Mimo zvuků rovněž hrozí, že po rozsvícení světla, budeme vypadat jako zboží ve výkladní skříni. Po tom určitě nikdo z nás netouží.

Soukromí mohou vyřešit žaluzie z kvalitního materiálu, odhlučnění a využití bytového textilu. Odhlučnění je velmi žádaným typem rekonstrukce v kombinaci s dalšími kroky. Zaměření se týká hlavně oken, dveří, podlah, stěn a stropu. Na odhlučnění se využívá sádrokartonové podhledy s minerální vlnou. Díky tomuto opatření se mohou navíc skrýt i různé nedostatky a umožňuje to zabudování osvětlení.

Položte izolaci

Zvuky mohou spolehlivě tlumit vhodně zvolené materiály. Pravdou je, že mnoho lidí dává v poslední době přednost praktickým a snadno udržovatelným podlahovým krytinám. Ovšem jen málokdo řeší kročejové vlastnosti podlahy. Než takovou podlahovou krytinu položíme, je vhodné zvážit izolaci. Instalovat se dá nejen na podlahu, ale i stěny a strop. Díky tomu zamezíme hluku od sousedů, ale rovněž nás samotné nebude tolik slyšet.

Žaluzie a rolety

Zapomenout nesmíme na kvalitní okna. Ty dokážou tlumit zvuky zvenčí, především v případě, bydlí-li člověk v blízkosti frekventované silnice. Zvuky pak dokážou tlumit závěsy, žaluzie či látkové rolety. Navíc zamezí zvědavým pohledům zvenčí a ještě splní i dekorativní účel. Látkové rolety oknům zkrátka sluší a navíc jsou praktické.

Koberce

V minulosti, kdy světem vládly koberce, se tolik tento problém neřešil. Nicméně i kusové koberce jsou vhodnou variantou, jestliže se bráníte celoplošnému umístění. Nutno však zdůraznit, že koberce hlásí comeback a jsou považovány za velmi moderní i praktické – stačí zvolit vhodný materiál. Koberce nemusíme dávat do celého bytu, bohatě vystačí třeba ložnice. Ostatně, právě to je místnost, kde nejvíce oceníme soukromí.

 

 

Sdílet

Přidat komentář


Pro odeslání komentáře prosím doplňte : *