Každému člověku vyhovuje v kuchyni jiné uspořádání, barevnost, tvary a styl. Ovšem existují věci, které v žádné kuchyni rozhodně nesmí chybět. Samozřejmě mnohé domácnosti mají mnohem širší vybavení, záleží to na individuálních potřebách jednotlivých rodin. Ale rozhodně sem patří například pracovní deska, úložné prostory, digestoř, lednice, mrazák, sporák, kuchyňský pomocník – robot či mixér, odpadkový koš, kořenky a další.

Většina domácností používá ještě i kráječ, topinkovač, mikrovlnnou troubu, rychlovarnou konvici, kávovar, odšťavňovač, fritézu, pekárnu, parní hrnec a jiné vhodné kuchyňské doplňky. To vše jsou věci, jež nám v kuchyni usnadní práci a šetří čas. Nicméně bez některých se dá obejít. Je to spíš otázka vkusu a názoru. Mnohé hospodyňky se bez některých zmiňovaných doplňků dokážou obejít, jiné si práci v kuchyni bez nich už neumí představit.

Kuchyňské vybavení

Vybavení kuchyně je opravdu individuální záležitost. Mít troubu, sporák, lednici, mrazák, spižírnu, digestoř, různé kořenky, dózy, kastroly, pánvičky, vařečky, otvíráky, nože, cedníky, naběračky, robot, odpadkový koš, mixér a další, je dnes samozřejmost. Ovšem jsou pomůcky, které si pak už každý vybere sám, zda je potřebuje nebo jde o zbytečnost.

Například láhve RETAP na vodu – skleněné láhve odolné proti rozbití a rozhodně ekologičtější a zdravější než plast. Láhve mají skandinávský design a hodí se jak do moderně zařízené kuchyně, tak retro či venkovského stylu. Stejně tak i kuchyňská váha je volbou osobní preference. Zatímco jeden odvažuje téměř vše, druhý zkrátka kuchyňskou váhu nepotřebuje.

Co v kuchyni nesmí chybět?

Jestli něco do kuchyně skutečně patří a člověk se bez toho neobejde, pak je to špižírna, sporák, digestoř, lednice a mrazák, úložné prostory, odpadkový koš, pracovní deska, kuchyňské náčiní dle osobních preferencí a nádobí, minimálně obyčejný mixér (pokud člověk nechce sekat, krájet, míchat, krouhat ručně).

 

 

Sdílet