Vánoce se kvapem blíží. Měla by to být pro každého dobrá zpráva, ovšem ani zdaleka není. Všichni se totiž stresují s vánočními dárky. Bude se mu tahle košile líbit? Nekupoval jsem mu hrneček i loni? Doufám, že se tchyně nenaštve, když jí dám kuchyňského robota. A když už potom konečně vyberete dárky pro všechny, vaše starosti stále nejsou u konce. Zvládnete dárek správně také zabalit?

Jak na to?

Balení dárků je věda. Své o tom vědí především muži, kteří se každoročně snaží správně odhadnout, kolik papíru bude na předmět potřeba. Přesto jim to nikdy nevyjde a i sebelepší nápad se trochu pokazí špatným zabalením. Pokud nejste v tomto oboru zrovna přeborník, existuje několik možností, jak si pomoci. Zkuste si třeba pořídit dárkové krabice. Do nich potom vložíte vše, co je třeba a hurá s tím pod stromeček. Stěny krabice jsou vhodně barevné a vypadají jako běžný dárek, ne-li lépe. I pokud však koupíte jen běžné kartonové boxy, stále na nich bude balicí papír držet o hodně lépe než na hrnečku s uchem, které kazí symetrický tvar. Vaši příbuzní budou koukat, jak hezky zabalené dary naleznou pod stromečkem.

Posílání poštou

Ne všechny své blízké známé stihnete o Vánocích potkat. Přesto je chcete obdarovat včas. Proto jim pošlete poštou balíček s přáním všeho nejlepšího. Co si budeme povídat, kvalitu doručovacích služeb, zvláště před a během svátků, moc dobře známe. Jak ochránit drahocenný dar, aby se při transportu nepoškodil? Zaprvé posílanou krabici pořádně zavřete a k upevnění víka použijte lepící pásky. Ta vám zaručí, že se balík ve voze nevysype, navíc bude lépe držet. Posíláte něco opravdu křehkého, o co se právem strachujete? V tom případě destrukci předejděte tím, že prostor mezi předmětem a stěnami vyplní bublinková fólie, jež zmírní všechny nepříjemné nárazy.

Sdílet