Pod slovem Norsko si každý vybaví úchvatnou scenerii nespoutané přírody tvořenou divokými řekami s ohromujícími vodopády, ledovcovými fjordy a strmými pohořími. Je to hlavně rybářský ráj, neboť kde jinde naleznete takové množství lososů a pstruhů. Pomyslnou třešničkou na dortu je ovšem dechberoucí polární záře.

Majestátní Preikestolen

Skalní plošina Preikestolen, v češtině známá jako Kazatelna, patří mezi největší norská lákadla. Toto kouzelné místo s podmanivou atmosférou prostě musíte vidět. Preikestolen budí zasloužený respekt, neboť se nachází 800 metrů nad Lysefjordem. Na této skalní terase, která se nad mořskou hladinou tyčí kolmo vzhůru, nenaleznete žádné zábradlí. Pokud se odvážíte dojít až k hraně, nebo se na ni dokonce posadíte, získáte nezapomenutelný adrenalinový zážitek, ze kterého vám ještě dlouho bude příjemně mrazit v zádech. Zájezd spojený s návštěvou tohoto ikonického místa Norska se bude řadit k těm nejlepším, jaké jste kdy absolvovali.

Popularita Norska prudce stoupá

Norsko je v poslední době čím dál více turisticky oblíbenější destinací. Není se čemu divit. Vždyť dovolená v této zemi nabízí nepřeberné množství vyžití. Zajímavé kulturní památky objevíte v Oslu, Bergenu nebo Trondheimu. Turističtí nadšenci uchvátí nespočitatelné množství turistických tras se zázemím pro táboření. Rybářské štěstí vyzkoušíte při jezerním a mořském rybolovu. Nespoutanost horských řek, jimž ty české ani zdaleka nemůžou konkurovat, přímo vybízí ke sjetí na raftu.

Vychutnejte si všechny krásy této skandinávské země díky poznávacímu zájezdu, během něhož vám bude naservírováno to nejlepší – národní parky, burácející vodopády, putování lososů, rybolov a rybí trhy, světoznámý park Vigeland, prohlídka Osla spojená s návštěvou nejzajímavějších muzeí a Královského paláce.

Sdílet