Tanga, velmi oblíbený typ spodního prádla, který se stal součástí šatníku snad každé moderní ženy. Tanga jsou skvělým řešením v případě, že si na sebe berete průhledné šaty nebo se chcete v létě dokonale opálit. Tento sexy kus látky má ale i svá proti.

Proč je nošení nezdravé?

Otázkou, zda jsou tanga skutečně škodlivá pro zdraví, se již zabývalo mnoho vědců a dokonce i řada gynekologů, kteří vzápětí potvrdili, že časté nebo dokonce každodenní nošeních „tangáčů“ ovlivňuje nepříznivě zdraví žen a může být pro ně dokonce velmi nebezpečené, a to hned z několika důvodů.

Vyhněte se syntetickým materiálům

Na úvod, neustálé nošení tang zvyšuje u žen pravděpodobnost, že se budou potýkat s kvasinkovými infekcemi nebo jinými pohlavními nemoci. Syntetické látky jsou obvykle používány právě při výrobě tohoto spodního prádla a mají schopnost udržet vlkhost, což znamená, že tak vytvářejí dokonalé podmínky pro různé patogenní bakterie. Část látky, která je dokonce nejblíže ženských pohlavních orgánům, umožňuje bakteriím, aby řádily. Tyto bakterie hledají vlhké prostředí, díky kterému se mohou nejen množit, ale také se přemisťovat z jednoho orgánu na druhý.

Jaká jsou zdravotní rizika?

Tanga se řadí do skupiny přiléhajícího spodního prádla, která skutečně může podráždit část u řitního otvoru, způsobit ranky a hemeroidy. Co pomáhá na hemeroidy? Navíc, neustálé tření proti kůži může podráždit pokožku, a tím zapříčinit infekce nebo svědění. Některé výzkumy dokonce ukazují, že nejvíce zranění mělo co dočinění právě s tímto typem spodního prádla.

Takhle je můžete nosit zdravě:

Jestliže se ale tohoto sexy spodního prádla prostě nechcete vzdát a zároveň se chcete vyhnout i zdravotním rizikům, existuje pár řešení.

  • vybírejte si tanga vyrobené z přírodní bavlny nebo hedvábí
  • pokud jsou vaše tanga vyrobené z umělých materiálů, používejte slipové vložky,které často měňte
  • kupujte si pouze taková tanga, která vám nebudou příliš přiléhat na pokožku a umožní jí tak dýchat
  • vyhýbejte se nošení tang po celý den a zkuste se zaměřit i na nošení pohodlnějšího typu prádla
  • pamatujte, že nošení tang ve vlhkém a horkém počasí je nejnebezpečnější
  • nenoste plavková tanga
Sdílet