V sobotu 2. června se ve společenském sále pražského Kongresového centra uskuteční finále  letošního ročníku aerobikové ligy ŽIJ POHYBEM – AEROBIC SHOW. Mezi 9 a 19h se zde představí se svými závodními sestavami na více jak 120 závodních týmů s celkovým počtem více jak 1 300 závodníků. Fandit jim kromě diváků bude i herečka Veronika Freimanová, která je už druhým rokem patronkou soutěže.

Týmy z celé republiky předvedou své sestavy v pěti věkových kategoriích (4-7 let, 8-10 let, 11-14 let, 15-26 let a nad 27 let). Dále je pak závod dělen do kategorií dle velikosti týmů (small teams při počtu 5-10 členů v týmu a big teams při počtu 11 a více členů) a kategorií bez náčiní, s náčiním, sportovní týmy, týmy na stepech a dance teamy. Jednotlivé týmy budou hodnotit či komentovat tři skupiny rozhodčích: vyškolení rozhodčí z řad trenérů, profesionální rozhodčí, a tzv. komentující rozhodčí z řad celebrit, kterými již byli například Veronika Freimanová, Denisa Barešová, Petr Jánský, Klára Jandová a další.

Již tradičně je připraveno sms hlasování diváků, kteří také mohou závody sledovat v přímém přenosu na ČT 4 SPORT nebo přes internet na stránkách www.zijpohybem.cz.

V rámci ligy ŽIJ POHYBEM  – AEROBIC SHOW jsou letos pořádány 4 závody: 10. března,
14. dubna, 12. května a 2. června 2012. Na tomto finálovém závodě bude zároveň ze součtu bodů ze všech 4 závodů vyhlášen v každé kategorii vítěz celé ligy pro rok 2012.

Unikátní projekt vznikl v roce 2008 v myslích úspěšných českých reprezentantek ve fitness aerobiku družstev Katky Pavlasové (Ťoupkové) a Kláry Stejskalové (Dáňové). Od té doby se těší velkému zájmu ze stran trenérů i závodníků. Soutěž je určena pro profesionální i amatérské týmy z celé ČR.

Sdílet