Účesy 2012

Přehled článků na téma účesy 2012:

Účes pro plesovou sezónu jako stvořený

Máme tady už plesovou sezónu. Ať už jste jedna z těch šťastných a loňské šaty vám dokonalé padnou a nebo jedna z těch ještě šťastnějších, která má důvod koupit si plesové šaty zcela nové, určitě k nim budete potřebovat perfektní účes.

Proto vám přinášíme jednoduchý návod, jak zpracovat své kadeře do opravdu okouzlujícího účesu.

Pokud chcete dosáhnout svěžího a zajímavého vzhledu, měly by jste použít kvalitní lak na vlasy, který vám dobře zpevní jednotlivé prameny.

1. Po vykartáčování rozdělte vlasy vodorovně od ucha k uchu a zpevněte lakem na vlasy.
Seberte zadní část vlasů a sepněte ji do ohonu.

2. Z ohonu vyberte malý pramínek vlasů směrem nahoru a opět zpevněte lakem na vlasy.

3. Zakruťte pramínek do oblouku nad ohonem, připevněte ho sponkou a jeho konec schovejte pod ohon.

4. Nyní oddělte tenkou rukojetí hřebenu další pramínek vlasů zprava a zpevněte jej lakem.

5. Zakruťte pramínek opět do oblouku a ten přeložte přes předchozí oblouk. Zajistěte jej pak sponkou a jeho konec opět zasuňte pod ohon.

6. Tímto způsobem pokračujte a vytvářejte dále oblouky, tak aby každý následující překrýval ten předchozí.

7. Pokračujte tak dlouho až vám vznikne jakýsi ovál. Prameny však vždy začínejte kroutit jen shora.

8. Poté začněte nové kolo oblouku a nezapomínejte přesně oddělovat prameny hřebenem a zpevňovat je lakem na vlasy. Prameny točte přes první kolo oblouku do centra dolů, dokud vám nevznikne jakýsi větrník z vlasů.

10. Sponky ponechte dokud lak dokonale nezaschne. K usušení  můžete použít fén na vlasy. Následně odstraňte sponky.

11. Oddělte kadeř vlasů těsně nad uchem a přeložte ji vrchem přes temeno hlavy směrem k druhému uchu. Konec upevněte pod větrníkem a zajistěte sponkou.

12. Vyčleňte stejně silnou kadeř vlasů nad druhým uchem a přeložte ji spodem pod větrník. Opět zabezpečte sponkou a zpevněte lakem.

14. Kružte pod „oblouky“ a při kroucení, dostat se na druhou stranu, tahání tipů mezi „oblouky“ a vytvoří novou „oblouk“.

15. Další pramen vlasů vyberte na stejné straně nad spánkem, ale tentokrát jej veďte vrchem dozadu na protilehlou stranu a upevněte jej pod větrník.

16. Zbytek vlasů i s ofinou naberte z druhé strany , veďte je na protilehlou stranu těsně nad uchem opět pod větrník. Vše důkladně zpevněte lakem na vlasy, usušte a opatrně odstraňte sponky.

Účes je hotov a vy jste krásná a okouzlující. Toto dílo jistě příjemně překvapí.

Vykouzlete smyslné kudrliny

Snadno a rychle

Velmi rychlou metodou, jak ze svých rovných vlasů vytvořit bohaté kudrliny, je prameny suchých vlasů natočit na elektrické natáčky. Ty se nechají až do doby, kdy vychladnou. Než je sejmeme a vlasy rozpleteme, postříkáme natáčky lakem na vlasy ve spreji. Pak natáčky sejmeme.

Rozšafná

Myslíte si, že na vašich vlasech polodlouhé délky žádné kudrliny nevytvoříte? To není žádná pravda. Vlasy si navlhčete a rozdělte po pramenech. Použijte tužidlo a natočte prameny na připravené proužky z alobalu asi tak 10 cm široké. Po natočení konce proužku přitlačte k sobě a vlasy usušte fénem. Až proužky sundáte, vlasy nerozčesávejte, jen je lehce načechrejte prsty.

Romantická

Chcete-li působit něžně, vytvořte na svých vlasech jemné vlny. Vlasy zvlhčete pěnovým tužidlem. Velmi tenké pramínky natáčejte na prst. Zvlněný pramínek koncem připevněte sponkou nahoru na hlavu. Nakonec opět vysušte fénem. Nebo na vlny použijte kulmu. Vlasy nakulmujte a poté načechrejte prsty a zalakujte. Místo laku si můžete dopřát stylingový sprej.

Přirozenosti vln dokážeme jednoduše docílit tak , že nakonec do účesů vetřeme trošičku vlasového vosku.

Rozverná

Roztomilé lokny si připravíte tak, že použijete tužidlo a  některé prameny si vyčleníte a připevníte sponkami a jiné necháte volné. Ty, co jste připevnila, jeden po druhém natáčíte na natáčky. Opětně vyfénujete. Tento účes je příjemnou obměnou klasických kudrlin.

Rozevlátá

Rozevlátě budete působit, když si své dlouhé vlasy natočíte po pramenech na spirálovou kulmu, ale konce necháte volné. Pak jen vše pročešete plochým kartáčem. Účes tak působí objemně.

Zranitelná

Úplně jednoduše se stanete romantickou, když vlasy rozdělíte na pramínky. Ty pak postříkáte stylingovým sprejem a natočíte na pěnové natáčky. Vytvoříte nesouměrné lokny, které budou různě vlát a vy budete působit zranitelně. Raději je nerozčesávejte, můžete je jen mírně načechrat.

Ať už se rozhodnete použít termonatáčky, kulmu nebo téměř nutný fén, poohlédněte se po spreji, který chrání vlasy před jakoukoliv tepelnou úpravou.

Pár nápadů jak na jednoduchý a slušivý účes


Vytvořit pěkný účes nemusí být složité. Chce to jenom trochu fantazie a chuť experimentovat.

Návody, které vám dnes přinášíme nejsou žádné novinky. Jsou to osvědčené recepty na osvědčené účesy. Na to aby jste zjistila, které vám padnou a které raději ponechat jiným, doporučuji použít některý z on-line virtuálních salonů a ty, které vás zaujmou prostě podle chuti vyzkoušejte. Pokud jste ještě ve virtuálním poradci krásy nepracovaly, zkuste třeba http://www.taaz.com. Zde si můžete totiž nejen vyzkoušet účes sám o sobě, ale celkovou stylistiku vaší tváře.

Reprezentativní pro dlouhé vlasy

Umyjte si vlasy šamponem, vyfoukejte je a kartáčujte dokud nebudou nadýchané a hedvábné. Naberte vlasy z bočních částí a prozatím je pouze zajistěte. Poté oddělte vlasy z horní a dolní poloviny a pak zajistěte. Vlasy z horní poloviny natočte na velké natáčky, stejně jako vlasy z bočních částí. Nechte vlasy vyschnout na natáčkách dvě až tři hodiny. Ofinu nenatáčejte, vyčleňte ji a nechte ji volně splývat. Boční a vrchní části sepněte na vrcholu temene hlavy do ležérního drdolu. Celou vrchní část zpevněte lakem na vlasy. Drdol ozdobte vhodným šperkem nebo květy. Spodní část účesu natočte kulmou a to tak, aby jste prameny jen mírně zvlnily.

Veselá ofina

Vykartáčujte vlasy tak, aby byly rovné a jemné. Rozdělte ofinu nad jedním z obočí, jednu její část sčešte za dozadu za ucho a druhou sčešte šikmo přes druhé oko. Tuto část kulmou upravte tak, aby tvořila lehký oblouk. Ostatní konečky vlasů asi tak deset centimetrů od jejich konce (závisí na délce vlasů) nakulmujte směrem dovnitř. Celý účes a hlavně ofinu pořádně zpevněte lakem.

Nakonec ještě pár rad ke kulmování. Za prvé, můžeme si vybrat z klasických nebo foukacích kulem. Zásadním pravidlem je, že vlasy musí být před použitím kulmy naprosto suché. Jestliže toužíte mít objemný účes, doporučuje se vlasy před natočením vyfoukat a rozčesat v předklonu. Nejlepší je před kulmováním vlasy ošetřit ochranným prostředkem proti působení tepla. Vlasy rozdělte na prameny, přichytněte skřipcem nebo sponkami na vrcholu hlavy a začněte kulmovat od spodních vlasů. Na konci vlasy nerozčesávejte hřebenem, jen je pročechrejte prsty.

Slušivá změna

Každá z nás potřebuje čas od času změnu. Nemusí to být nic velkého. Vlastně jde jen o pocit lehké únavy z rutiny všedních dnů, který chceme zahnat a cítit se chvíli vynímečně a po všech stránkách skvěle.

Proměna ženy dokáže vždy a znovu vzít mužům dech. Stačí trochu šminek, ty správné šaty a nový účes. Dnes vám přinášíme návod na účes, který nevyžaduje stříhání ani barvení vlasů. Takový který určitě zvládnete s kamarádkou za dobu kratší  než vyvane sedmička dobrého vína. Uvidíte, že osvěží váš vzhled a dodá vašemu image notnou dávku smyslnosti. K jeho zhotovení budete potřebovat jen dvojitou kulmu, přítelkyni a chvíli času.

Sčešte všechny vlasy směrem dozadu. Poté oddělte vlasy vodorovně na  zadní části hlavy  a to linií od ucha k uchu.

Vrchní část sčešte směrem od  temene  na vrchol hřebene hlavy a zpevněte ji sponkami.

Spodní část rozdělte na několik pramenů. Vyberte jeden pramen a natáčejte jej na dvojitou kulmu a to tak, že jej budete mezi hroty proplétat do osmičky. Po zapletení ponechte na kulmě asi pět sekund. Poté kulmu vyjměte a nechte vlny volně splývat. Není nutné je zpevňovat lakem.

Tento postup opakujte po celé délce zadní strany  až  zvlníte všechny prameny od ucha k uchu.

Jakmile dokončíte zadní část postupujte stejným způsobem na obou stranách. Vytahujte rovnoměrné prameny, kulmujte je ve vodorovných řadách směrem nahoru až po korunku. Ne výše. Vlasy nad korunkou musí zůstat rovné.

Až budou všechny prameny zvlněné, důkladně je všechny rozčešte. Nepoužívejte však hřeben a už vůbec ne kartáč. Tím by jste vlasy narovnaly. Pročesávejte jemně prsty tak aby jste docílily nadýchaného  vzhledu účesu.

Výsledek vás zcela jistě potěší. Navíc tento účes není trvalou záležitostí. Tudíž jím můžete oživit svůj vzhled jen krátkodobě. Je to takové malé ženské kouzlo pro tu správnou chvíli.

Ohony, copy, culíky

Muži mají nejraději rozpuštěné vlasy. Připadáme jim jako víly, sexy dračice. V některých situacích se oddávají jejich šimrání.

Přesto, jsou chvíle, kdy netoužíme, aby nám naše vlasy vlály všude. Sport je jednou z nich. Ale ani v zaměstnání se nevyhneme tomu, že si vlasy bude potřeba vyčesat. Nejednodušším řešením je vlas stáhnout do ohonu.

Ukažme si pár nápadů, jak i sepnuté vlasy do copů oživit. Aby také byly slušivé.

Ozdobte ohon

Mezi jeden velmi jednoduchý účes patří vyčesat rovné a hladké vlasy co nejvíce nahoru do copu a ten ozdobit nejlépe decentní slušivou lesklou sponou. Velmi vznešeně působí vložení „diamantové“ korunky. Zbytek vlasů v copu pročešeme a zalakujeme.

Nevinnost sama

Nevinně budete vypadat, když si na temeni hlavy, z vlasů v ofině upletete dva copánky. Na temeni hlavy je pak sepněte sponkou nebo ještě lépe svažte k sobě stužkou.

Dívčí ohon

Dívčí účes můžete vykouzlit za pár minut. Vypadá nedbale a proto odpovídá mládí. Je to svázaný ohon, který působí roztřepaně. Před každým účesem si musíte vlasy dobře umýt, ošetřit a vyfoukat pomocí pěnového tužidla do objemnějšího tvaru. Pak si vytvořte pěšinku nad šíji. Dále sepněte vlasy do ohonu. Když máte ohon, uchopte jeho konec a směrem dolů vytvořte oblouk. Vlasy zagumkujte. Teď jste ve stádiu, kdy máte ohon stočený do spodního oblouku a konec vám trčí nahoru. Spodní oblou připevněte k hlavě sponkami. Vezměte konec a prostrčte ho zpět. To znamená, že vytvoříte horní oblouk a konec copu vám teď trčí směrem dolů. Opětně zagumkujte a přisponkujte.  Celkově to teď vypadá jako mašle. Vezměte konec ohonu, který vám trčí a přetáhněte ho před střed mašle. Udělejte to tak, aby jste zakryly koncem ohonu gumičku. Poté vytáhněte z ofiny pár pramínků. Lehce vyndejte pramínky i po stranách účesy. Hotový účes načechrejte prsty, aby vypadal načechraně, nedbale. Pokud se vám nějaké pramínky vytáhnou nebo vám vykukují. Je to jenom dobře.

Preciznost

Zvolte tehdy pokud jste nositelkou rovných, ale hustých vlasů. Vlasy rozdělte jako by na korunce. V přední části nechte hladkou ofinu nejlépe sčesanou hluboko do čela. Vzadu těsně nad šíji sepněte vlasy gumkou do ohonu a pročesejte. Pokud jste odvážná a necháte si ofinu extravagantněji zastřihnout, bude váš účes působit elegantně.

Mikádo, elegantní volba

Objednala jste se ke kadeřnici a nemáte žádnou představu jaký účes zvolit? Pokud nosíte dlouhé vlasy a to jak s dlouhou ofinou nebo s krátkou, kterým nevěnujete příliš pozornosti až na zastříhávání konečků a chcete mít delší vlasy alespoň po ramena i po ostříhání, zkuste třeba mikádo.

Je to dobrý výběr pro vlasy hladké a husté.Je elegantní a protože je to účes „obyčejný“, působí velmi přirozeně a sexy.

Vlasům, které sahají přes ramena prospěje zkrácení. Protože pokud si nenecháváte konečky zastříhávat ne příliš pravidelně, stejně se budou muset zkrátit, aby se oživily.

Výhodou tohoto účesu, je jeho praktičnost. Není náročný na úpravu a nemění svůj tvar. Pokud ho toužíte mít nadýchanější stačí do něj vetřít jen trošku objemové pěny a po uschnutí bude mikádo působit hned vzdušněji. Nadýchaného objemu taky docílíte tak, že vlasy pročešete v předklonu a nalakujete je nejprve vespod. Pořiďte si velký kulatý kartáč a přes něj vlasy vyfoukejte. Vlasy nabudou objemu.

Že by vám vadila krátká ofina? Mikádo lze nosit i s ofinou i bez. Dnes už si ji můžete nechat sestřihnout jakkoliv a pokud ji trošku nalakujete nebude vám vůbec na obtíž. U mikáda se většinou zastřihuje nad obočím. Změna je, když ji uhladíte na bok pod vlasy. Ofinu by jste měla zvolit hlavně tehdy, pokud jste majitelkou vysokého čela.

Pokud zvolíte tupě  sestříhané mikádo, budou vám vlasy přesně a nádherně rámovat obličej.

Konečky můžete vždy vytvarovat voskem, který je k tomu určen. Účes tak bude lépe držet tvar.

Jestliže vlasy zčásti zastrčíte za uši a pře ně necháte přepadnout zbytek, obličej se tak zeštíhlí.

Něžně a romanticky působí, když vlasy umyjete, vysušíte, vetřete do nich………., pak si připravíte pěšinku a vlasy od ní kartáčem pročešete a zastrčíte všechny za uši  a uhladíte.

Seriózně působí mikádo, kde opětně vyfénujeme vlasy pramen po prameni přes kulatý kartáč. Ale na závěr vlasy na závěr vezměte část vlasů na vrchu hlavy a přehoďte je přes zbytek a sčešte na druhou stranu. Účes zalakujte.

Mladistvě a rošťácky působí roztřepená postupně sestříhaná varianta tohoto účesu.

Mikádo, je pořád velmi oblíbené z důvodu možnosti obměny. Vlasy mohou mít různou délku, být sestříhané, hladké, vrstvené. Nezapomeňte si zvolit k tomuto účesu i padnoucí barvu. Pokud chcete vyzkoušet dvě barevné variace najednou, mikádo je pro to vhodným účesem.

Vytvořte si sama společenský účes

Už jste si koupila plesové šaty? Pořídila nové boty, které vám k nim padnou. Vybrala si módní doplňky, které podtrhnou vaši eleganci? Chcete se na jeden večer proměnit v princeznu? Být svůdná?

To vám ještě chybí vlasy sčesané do společenského účesu. Pokud si sama na žádný netroufáte a objednala jste se ke kadeřnici nebo kadeřníkovi, sdělte mu hlavně, jaké šaty máte na ples připravené. Společenský účes je mnohdy jedinečný, okouzlující a kadeřník zde projevuje mnoho kreativity. Jako jeden z mála účesů nepodléhá módnímu trendu, ale především se přizpůsobuje volbě šatů a líčení.

Je tedy důležité říct jakou barvu šaty mají a jak vypadají. Zda jsou jednoduché nebo ozdobené. Jestli odhalují ramena, odkrývají holá záda apod.

Některé ženy mají pochybnosti, že jim vyčesaný společenský účes bude slušet. Nebojte se. Kadeřník bere v úvahu váš obličej. Vyčesaný účes zdůrazní váš obličej a odhalí uši a krk. Sexy či naopak něžně mohou působit pramínky a prameny, které jsou volně spuštěny.

Nestačila jste se ke kadeřníkovi objednat? Nezbývá vám tedy nic jiného, než si zkusit účes sama vytvořit.

Vlasy si umyjte den předem. Čerstvě umyté vlasy jsou velmi hebké a účes se z nich velmi špatně tvaruje.

Připravte si fixační vosk, lak na vlasy a lesk na vlasy.

Začněte tím, že si vyznačíte pěšinku. Tato pěšinka by měla vést přes celou hlavu mezi ušima. Oddělte čelní sektor.

Z některých vlasů v čelním sektoru izolujte tenké pramínky vlasů.

Na zbývající vlasy naneste lak na vlasy s leskem.

Pak všechny vlasy připněte sponkami na vrchol hlavy.

Účes opětně zpevněte lakem na vlasy a poté vlasy rozdělte na pramínky a ty vyvarujte do spirál. Některé z nich nechte volné. Na ně pak naneste fixační vosk a zasuňte je pod vlasy.

Účes nad čelem ještě jednou dodatečně zpevněte lakem na vlasy.

Snažte se, aby váš účes budil dojem záměrné nedokonalosti a volnosti.