I když se na trhu objevují stále nové materiály, ze kterých se vyrábí ložní prádlo, na vrcholu žebříčku popularity se drží bavlna. Její vlastnosti jsou nepřekonatelné a pro člověka velice příjemné. Ze 100% bavlny se vyrábí i moderní krepové povlečení. Proč by vám právě to mělo dělat společnost při spánku?

Nesmíte naletět

Když se chcete vyhnout zklamání, musíte se zaměřit na kvalitu. Krepové povlečení vám bude dobře sloužit jen tehdy, když je vyrobeno ze 100% bavlny. Na trhu jsou i druhy, v jejichž složení se nachází umělá vlákna. Cena takových souprav se drží i na 200 Kč, ovšem kupujete si jen nepříjemnosti.

Příjemně funkční v několika podobách

Když je povlečení vyrobeno z kvalitních vláken, poznáte to na jeho vlastnostech. V první řadě je prodyšné, proto je ideální volbou pro osoby, které se nadměrně potí. Další důležitou vlastností je schopnost odvádět pot a eliminovat tak nepříjemný pocit vlhkosti, který navozují právě umělá vlákna. A největší „pecka“? Nemusí se žehlit. Je proto vhodné i pro děti, u kterých je potřeba ložní prádlo často měnit. Navíc i rychle schne. Typickým znakem je potom střídání jemných a zvrásněných částí. Je fakt, že na výraznou strukturu tkaniny si musí člověk zvyknout. Jakmile asi ale pustíte krep na tělo, zažijete velmi jemnou masáž. Ten pocit, že vás někdo super jemně hladí, si prostě zamilujete. Při výběru si dejte pozor na velikost, musí odpovídat rozměrům peřiny a polštáře. Jste delší nebo se rádi zachumláváte do velké deky? Volte prodloužené krepové povlečeni 140×220.

Co velí trendy?

Podívejte se na populární krepové povlečení české výroby a ihned vám bude jasné, že co se týče výběru barev a motivů, máte neomezené možnosti. Populární jsou geometrické vzory a také romantické květiny. Barvu volte podle svého vkusu a snažte se ji sladit s celkovou koncepcí vaší ložnice. Máte ráda výhodné nákupy? Stačí se podívat na toto levné krepové povlečení a vybrat si.

Sdílet