image courtesy of freedigitalphotos.netJakou koupel preferujete? Preferujete koupel plnou voňavé pěny nebo máte raději koupel plnou přírodních surovin? Pokud ano, přinášíme vám recept na domácí směs kokosového mléka s medem, která dokonale oživí vaši koupel. Navíc se jedná o směs dvou výživných surovin, které jsou v obchodě snadno k dostání, nebo je možná máte doma.

Díky kokosovému mléku s medem si tak užijete uklidňující koupel, díky které si dopřeje skutečný relax a navíc po koupeli bude vaše pokožka dokonale vláčná a provoněná. Kokosové mléko má totiž dva skvělé účinky – nejen že působí jako jemný peeling, ale navíc má hydratační vlastnosti, díky obsahu vitaminu C a A a bílkovin. Med je pro vaši pokožku také výhodný, a to proto, že má antibakteriální vlastnosti a poskytuje pokožce dostatečnou vláhu.

BUDETE POTŘEBOVAT:
– 1/2 plechovky kokosového mléka
– 2-5 lžic medu
– 5-10 kapek levandulového esenciálního oleje
Olej však můžete použít i jiný, záleží na vaší preferenci.

JAK NA TO:
1) Vezměte plechovku s kokosovým mlékem, otevřete ji a mléko řádně promíchejte. Poté nalijte půlku (můžete i méně) plechovky kokosového mléka do mísy a přidejte med. Celou směs řádně promíchejte.

2) Pokud chcete, aby byla směs opravdu důkladně promíchaná, doporučujeme dát připravenou směs do mikrovlnné trouby cca na 10 sekund. Teplo totiž med rozpustí mnohem rychleji a bude tak jednodušší spojit dvě suroviny dohromady.

3) Hotovou směs nalijte za proudu vody do vany a přidejte několik kapek esenciálního oleje.

Sdílet