Reklamy často slibují, že právě díky jejich přípravku bude vaše pleť krásná, svěží, mladistvá a podobně. Právě ten jejich přípravek vám pomůže, právě jejich přípravek je ten nejlepší z nejlepších. Ne vždycky tomu tak je. Pokud ani vám nesedí přípravky z obchodů, pak můžete vyzkoušet domácí produkty. Třeba domácí pleťové masky.

Domácí péče

Všechny masky, které vám v tomto článku přineseme, jsou přírodní, připravíte si je podle potřeby doma, takže přesně víte, co se do nich dává. Masky jsou povětšinou jednoduché na přípravu, aplikují se na čistou pleť, proto je nutné se odlíčit a použít například pleťové tonikum nebo pleťovou vodu na celkové vyčištění. Následně můžete aplikovat jednu z domácích masek.

Pleťová maska proti vráskám

Potřebujete-li se zbavit vrásek, pak je tato maska pro vás ideální. Jde o celerovou masku a potřebovat budete několik kousků řapíkatých celerů. Ty nasekejte na co možná nejmenší kousíčky. Ty poté přidejte k tvarohu, pečlivě smíchejte a máte hotovo. Následně tuto masku aplikujte na obličej a oblast dekoltu. Pozor, vyhněte se očím a okolí rtů. Nechejte působit asi dvacet minut a poté smyjte vlažnou vodou.

Maska pro rozjasnění pleti

Aby se vaše pleť rozjasnila a byla krásná a jemná, využijte tuto pleťovou masku. Budete k tomu potřebovat jeden až dva bílky a jednu lžičku medu. To vše smíchejte a následně vyšlehejte do pěny. Masku naneste na obličej a nechejte působit asi tak deset až patnáct minut. Masku z pleti jemně smyjte s pomocí vlažné vody a na závěr aplikujte krém.

Pleťová maska pro mastnou pleť

Máte-li mastnou pleť, pak můžete použít tuto rajčatovou masku. Ze zralého rajčete vydlabejte dužinu, kterou rozmačkejte. Přidejte trochu citronové šťávy a vytvořte kašičku. Tu aplikujte opatrně na pokožku, nechejte působit asi patnáct minut a následně opláchněte vlažnou vodou.

Sdílet