Není vůbec divu, když si muži zajdou občas na pivo nebo si otevřou láhev s tímto zlatavým mokem večer k televizi, kde hraje fotbal. Podobně ženy, když si dají skleničku vína s kamarádkou nebo k romantickému filmu, není to přece nic špatného. A takové to občasné popíjení přece není nic proti ničemu. Jenže, co když to dospěje do stádia, kdy po skleničce vína saháte denně? A už to není jen jedna sklenice…

Drunkorexie jako nemoc

Stav, kdy člověk vymění jídlo za alkohol, odborníci nazývají drunkorexie. Objevuje se u obou pohlaví, ale zejména u žen. Svým způsobem jde o velmi nebezpečnou dietu, která poškozuje lidské zdraví a může mít na tělo velmi vážné zdravotní dopady. Alkohol obsahuje kalorie, kterým se říká prázdné, tedy nemají žádnou výživovou hodnotu, neobsahují vitamíny a důležité látky, které by nějak tělu prospívaly.

Nahradit jídlo alkoholem tedy není dobré, nejenže hladovíte vy i tělo, ale také přicházíte o důležité vitamíny. Po tomto drastickém způsobu hubnutí sahají především ženy a to ve chvíli, kdy chtějí za krátkou dobu co nejvíc zhubnout. Mnohdy se tento šílený trend objevuje po vánočních svátcích, kdy ženy chtějí co nejrychleji zakrýt následky vánočního přejídání. Ženy sice hubnou, ale tělo velmi trpí.

Místo hubnutí přibírání

I když se tato nebezpečná dieta dodržuje v touze rychle zhubnout, opak je pravdou a zvyšuje se hmotnost. Ano, budete-li vynechávat hlavní jídla a dáte si pár skleniček třeba vína, pak kilogramy půjdou dolů. Tělo však bude trpět, objevit se může vysoký krevní tlak, nemoci jater nebo rakovina. Hubnete, ale ve skutečnosti vaše tělo chátrá a trpí.

V průzkumu ženy přiznávají nadměrnou konzumaci alkoholu. Zhruba pět procent dotázaných dokonce přiznává, že kvůli tomu, aby si večer dali sklenku, či dvě navíc vynechávají hlavní jídlo. Nechtějí mít příliš velký příjem kalorií, což je samozřejmě špatně. Pravidelná strava je pro tělo důležitá.

Sdílet