Ráda chodíte na plesy? A to i proto, že si budete moci obléci slušivé šaty a dokonale se nalíčit? Pokud ano, podívejte se s námi na hlavní tipy, jaké líčení zvolit na ples, abyste vypadala naprosto dokonale a úchvatně. Zohlednit je třeba hned několik důležitých věcí. A na ty se společně podíváme. Když budete při svém plesovém líčení poslouchat naše rady a budete se jimi řídit, budete rozhodně vypadat úchvatně. A to po celou dobu daného plesu.

Přirozenost

Je jedno hlavní a velmi důležité pravidlo, které zní, že za všech okolností musíte vypadat přirozeně. S tím logicky souvisí i fakt, že méně znamená více. Proto se snažte to s líčením skutečně nepřehánět. Pokud by to plesové mělo být na něčem přímo založeno, tak hlavně na tom, že pomocí něho eliminujete drobné nedokonalosti vaší pleti. Dále by mělo být určené také k tomu, že se pomocí něho zvýrazní vaše přirozená krása. Toto jsou hlavní univerzální rady, kterých je dobré se držet za všech okolností. Jakékoliv přehánění a nadměrné kombinace líčidel vaší kráse rozhodně nijak nepřidají. Tím si buďte jista.

Zohledněte také barvu svých šatů

Určitě je dobré nad líčením popřemýšlet i v souvislosti s tím, jakou budete mít barvu svých šatů. Pokud budou světlejší, je dobré volit lehké odstíny, třeba v podobě neutrálního make-upu. To hlavně z důvodu, aby nevznikal přílišný kontrast. Pokud máte šaty bílé, nebo spíše pastelové, doporučíme volit určitě krémové odstíny, a to s kombinací zvýraznění vašich očí pomocí linek, nebo pomocí řasenky. A co v případě hodně tmavých šatů – třeba černých? Určitě se nebojte stejnou barvou zvýraznit své oči, které tak budou celkem dobře ladit. Problémem nemusí být ale ani výraznější rtěnka, která se u světlejších odstínů šatů příliš nedoporučuje.

Myslete na kvalitu

Vždy doporučujeme používat kvalitní produkty, u kterých máte jistotu, že na vaší pokožce vydrží dlouho. Proč? Jelikož ples není jenom krátkodobou záležitostí, ale budete se bavit i několik hodin v kuse. S tím souvisí konzumace jídla a pití a tak je třeba, aby dobře držela rtěnka. Při tanci se zase můžete lehce zapotit, a tak je důležité, aby to nemělo vliv na váš make-up. Na první pohled to zní jako drobnosti, ale na samotném plese zjistíte, nakolik jsou důležité. To platí třeba i v případě dojemných situací, kdy vám vyhrknou slzy a vy bude spoléhat jenom na kvalitu své řasenky, aby odolala.

Připravte se na ples předem

Jak? Rozhodně tím, že svou pleť dostatečně vyčistíte, stejně jako z ní odstraníte všechny případné nedokonalosti. Ideální volbou je návštěva zkušené kosmetičky. Nejenom, že tímto způsobem mnohem lépe zdůrazníte svou přirozenou krásu a líčení už nebude potřeba tolik, ale zároveň dojde i k tomu, že pleť vaše líčení bude mnohem lépe přijímat a snášet.

Sdílet