Máte kolem sebe známé, spolupracovníky či dokonce rodinné příslušníky, kteří trpí bolestmi zad a kloubů a přitom řešení bolesti stále odkládají? Možná čekají, dokud je bolest nesrazí až na kolena. To však rozhodně není dobrá varianta. Otálení totiž může problémy jenom řetězit.

S bolestí zad se většina z nás setkává více či méně pravidelně. Za tímto stavem může být několik příčin. Pokud jsou včas odhaleny, je možno se bolesti zad poměrně snadno zbavit. Sami však příčinu bolesti odhalíte jen těžko. Zkušení odborníci z rehabilitace Praha 9 to však díky Neurac Testu odhalí poměrně jednoduše. Nejlépe proto uděláte, pokud se svěříte do jejich péče. Čím dříve, tím lépe.

Bude vám nabídnuto účinné řešení

Bolest zad nemusí být jen fyzickou, ale i psychickou záležitostí. Podle odborníků až 30 procent bolestí páteře způsobuje stres. Taková bolest se objevuje hlavně v oblasti krční páteře. Příčin je však mnohem víc: svalová nerovnováha (oslabené a přetížené svaly), nesprávné držení těla, nevhodná poloha při spánku, nadváha, obezita, opotřebení páteře. Mezi vážnější příčiny patří zánětlivá onemocnění zad, jako například artritida. Výjimkou nejsou ani zranění. Proč bolí záda právě vás, stanoví na fyzioterapii Praha 9. Zkušený fyzioterapeut Praha 9 vám pomůže nejen s jejím odhalením příčiny bolesti, ale také s hledáním řešení. Zároveň vám navrhne účinnou léčbu.

Redcord – malý zázrak, který pomůže i vám

Snad nejlepším pomocníkem při problémech s pohybovým aparátem je pravidelné cvičení. V případě, že vám bolest opravdu znepříjemňuje život, poraďte se o vhodné pohybové aktivitě s odborníkem. Bohužel, neexistuje žádný zázračný lék, který by spolehlivě účinkoval a bolesti vás zbavil. Někomu postačí věnovat se 10 – 15 minut strečinku několikrát do týdne. Jiní musejí na odstranění bolesti zad pracovat déle. V tomto směru se jako účinný pomocník jeví speciálním závěsný aparát redcord. Je to takový malý zázrak. Možnost vyzkoušet ho máte právě na rehabilitaci Praha 9.

Sdílet