Úložného prostoru není nikdy dost a ideální příležitostí, jak zvětši kapacity v našem bytě, je pořízení šatní skříně. Ta by měla nejenom skvěle sedět do volného prostoru, ale i nabízet odpovídající úložný prostor pro všechny důležité věci. Jak si poradit s výběrem takového kousku nábytku a neztratit se v nabídce?

Vnější rozměry podle vašich potřeb

Prvním krokem pro úspěšný výběr velké šatní skříně je zjištění rozměrů volného prostoru, který je pro ni vyhrazen. Pečlivě si přeměřte určený kousek bytu, ať vyberete dokonale zapadající variantu. V opačném případě můžete narazit na problém, že skříň bude příliš velká, či bude nevhodně uzpůsobená pro uložení do místa, kde ji chcete využívat. Vše si důkladně ověřte hlavně při nákupu přes internet, kdy si skříň nemůžete zkontrolovat pohledem a vlastním přeměřením.

Vnitřní úložné prostory

Roli hrají nejenom vnější rozměry, ale i vnitřní uspořádání skříně do šatny. Univerzální rada na to, co je nejlepší, neexistuje. Záleží na tom, jaké máte preference a co chcete do skříněk ukládat. Někomu více vyhovují šuplíky, jiný nedá dopustit na obyčejné poličky v kombinaci s prostorem pro zavěšení oblečení na ramínkách. Předem si tedy ujasněte, co od vybrané skříně očekáváte.

I na designu záleží

Jedná se především o praktický kousek nábytku, ovšem to ani zdaleka neznamená, že by se vám skříň neměla líbit. Je to právě naopak. Nebojte se pustit se do hledání skutečně originálního kousku nábytku, který bude zdobit váš interiér. Projděte si internetové obchody a zabrousit můžete i do starožitnictví, kde často čekají hotové skvosty. Uvidíte, že když si dáte s výběrem záležet, budete s výsledkem maximálně spokojeni a nový kousek nábytku vám bude spokojeně sloužit po mnoho let. Nezapomínejte i na to, aby skříň ladila s dalším vybavením v místnosti a zapadala do konceptu.

Sdílet