Žijeme v náročném světě. Bezesporu. Společnost je orientovaná na výkon. Nic jiného než dokonalost se nepřipouští. Na odpočinek a relax nezbývá čas. Dříve nebo později však člověk zjistí, že bez odpočinku to nejde, že každou práci a výkon musí čas od času střídat relaxace.

vytvarne kurzy

Ani relaxovat však není v současnosti tak snadné. Mnoho lidí už relaxovat ani neumí. Přitom existuje nespočet možností jak relaxovat, třeba i v podobě nevšedních kurzů jako jsou kurzy malování či kurzy kreslení. Jsou dostupné na mnoha místech republiky, v Praze jsou například součástí nabídky kurzů Ateliéru ŠUM.

Jak to v takovém kurzu vypadá? Co můžete čekat od výtvarných kurzů?

Není relaxace jako relaxace

Výtvarné kurzy prospějí lidem, kteří pracují duševně – manažerům stejně jako studentům. Avšak drobná kreativní činnost funguje jako relaxace i pro fyzicky pracující. Kurzy malování a kurzy kreslení jsou způsobem relaxace, který je opravdu vhodný pro každého, bez ohledu na povolání, denní náplň nebo věk. Je to totiž duševní i manuální činnost současně. Je to skvělý způsob, jak se odreagovat od každodenních starostí a zbavit se stresu.

Malování a kreslení vás přivede na jiné myšlenky, dá vám pocit svobody zhmotněný v konkrétním díle. Z kurzu budete odcházet jako znovuzrození.

Pokud si vyberete některý z kurzů Ateliéru ŚUM, můžete se těšit na pohodovou tvůrčí atmosféru, která bude mít přesně takový náboj, jaký potřebujete. Podoba kurzu je různorodá, lektor se vždy se přizpůsobuje účastníkům. Vždy se kreslí nebo maluje, někdy se přitom hovoří, někdy mlčí. Vše se mění dle účastníků a jejich momentálních potřeb, aktuální nálady a rozpoložení.

Výtvarné kurzy pro každého

Nemusíte být rozený umělec, kurzy malování a kurzy kreslení jsou vhodné i pro začátečníky, i začátečníkům budou vyhovovat. Postará se o to zkušený lektor, který vám osvětlí nejenom výtvarné techniky, estetické principy a zásady tvoření, ale pomůže probudit vaši fantazii. Tu má totiž každý z nás, jen ji dát příležitost projevit se.

V kurzu malování se skutečně naučíte malovat, v kurzu kreslení zase kreslit.

A co víc! Naučíte se odpočívat a relaxovat při tvořivé práci.

Stále se nemůžete rozhodnout?

Už jenom to, že o nějakém výtvarném kurzu uvažujete je známkou toho, že vás zajímá a mohl by se pro vás stát skvělým způsobem relaxace. Je to také příležitost k probuzení své fantazie, vnitřních pocitů, svého já. Nabídka výtvarných kurzů je přitom široká. Mezi termíny si jistě vyberete ten, který ideálně zapadne do vašeho kalendáře.

Vedle kurzu kreslení a kurzu malování máte navíc k dispozici celou řadu dalších kreativních kurzů. Pokud půjde o Ateliér ŠUM, můžete se přihlásit také do kurzu grafiky, kurzu vitráže, kurzu výroby šperků, kurz keramiky a mnoha dalších. Kurzy jsou určeny pro dospělé, další zase pro děti a mládež. Nechybí kurzy pro učitele nebo kurzy pro seniory.

Sdílet