Být těhotná je samozřejmě obrovské požehnání. Ovšem také těhotenství sebou přináší určíté stinné stránky. Které to jsou? To se dozvíte v tomto článku!Nejhorší věci v prvním trimestru

1) Ranní nevolnosti

První trimestr sebou přináší ranní nevolnosti, které jsou sice u každé ženy individuální, ale za to mohou být u některých opravdu, ale opravdu silné a trvat třeba celý den. Ano, pro některé ženy to tedy znamená celý den ležet v posteli.

2) Zápachy, které se nedají vydržet

Zatímco vám dříve vůně svíčkové připadala tak omamná a úžasná, teď když cítíte některé druhy vůní, se vám okamžitě udělá špatně. To je normální, jako těhotná holt nebudete jíst to, co jste jedla dříve.

3) Na sex pozor

Zejména v prvním trimestru těhotenství se nedoporučuje dopřávat si sex, a to proto, že první trimestr je období, kdy je dítě nejvíce ohroženo a žena je nejvíce náchylná k potratu. I hrubší sex může zapříčinit nechtěný potrat.

Nejhorší věci v druhém trimestru

1) Nemáte co na sebe

V druhém trimestru začíná období, kdy přestanete mít co na sebe, budete prohledávat skříň a nebudete se vejít do svého oblíbeného oblečení. Ano, na řadě jsou pak nákupy těhotenského oblečení.

2) Nákupy dětského vybavení

V druhém trimestru už je dobré nakupovat dětskou výbavu, jelikož v pokročilejším stádiu pak bývají ženy hodně unavené. Na řadu pak často přichází otázky typu: “Sakra, vážně toho potřebuju tolik?”

3) Stresové situace, zda se dítě moc nehýbe nebo naopak vůbec

No, to je normální. Každá obava je v těhotenství vlastně normální. Od toho jsou však pravidelné prohlídky, které by se měly dodržovat.

Nejhorší věci v třetím trimestru

1) Váš muž vám řekne, že jste jako slůně

Ano, v tom případě máte povolení mu nařídit, že dnešní večer spí na gauči.

2) Kurzy pro těhotné

Je dobré je navštěvovat, nezaberou příliš času, ale stojí peníze. I přesto se vám pokud se na porod chcete dobře připravit, vyplatí.

3) Budete nemotorné

Ve třetím trimestru si téměř všechny ženy začnou připadat velmi neohrabaně a nešikovně, ale to je v pořádku, protože si to s 10 kily na bříšku prostě můžete dovolit.

photosource: pinterest.com

Sdílet