onlinezena.cz
vybersihodinky.gif
Krása a móda

Vše o krásných a modních ženách a nejen o nich, ale především pro ně.

Rodina a domácnost

Důležitým životním prvkem jsou dobré vztahy v rodině a udržování klidu v domácnosti

Zdraví

Pro ženu je nejdůležitější zdraví jejích nejbližších. Zde naleznete rady k udržení zdravého životního stylu a dobré kondici.

Sex a vztahy

Vztahy jsou jedním z důležitých pilířů společnosti a sex s ní souvisí.

Celebrity

Zajímá vás svět šoubysnysu a vše co se v něm odehrává? Poskytneme vám nejnovější informace.

Onlinezena.cz » Krása a móda

Vyrobte si pleťovou masku

Článek napsala: Pondělí 13.12.2010

Rozjasněte svou pleť. Dopřejte si pleťovou masku pro svou krásu, zdraví a půvab.

Při výběru pleťové masky je nejlepší dát na radu kosmetičky. I když na většině masek je napsáno, pro jaký typ pleti jsou použitelné. Co se týká značky a ceny, nemusíte vybírat nejdražší  masku. I ty cenově dostupnější jsou kvalitní. Pokud se v nabídce neorientujete, vyberte si pro začátek značku, od které používáte i jiné přípravky a jste s nimi spokojená.

Tak jako u mnoha kosmetických přípravků se doporučuje před prvním použitím pleťovou masku nanést na spodní stranu zápěstí a po chvilce se přesvědčit, zda u vás nevyvolává alergickou reakci.

Někdy ale toužíme svou pleť hydratovat, projasnit, osvěžit nebo očistit. Pokud v takové chvíli nemáme žádnou koupenou masku po ruce, musíme si jí vyrobit ze zdrojů, které najdeme doma.

Tvorba vrásek patří k přibývajícímu věku. Pokožka je dehydrovaná. Účinné je na obličej položit pár plátků pomeranče. Pokožka trpí pobytem na mrazu nebo suchým prostředím v místnostech. Pro osvěžení a zklidnění je dobré na obličej nakrájet kolečka z okurky a nebo umístit vyluhované sáčky čaje. Zpevňující efekt zaručuje šťáva z grapefruitu smíchána s troškou olivového oleje.

Jednoduchou peelingovou masku si vyrobte z povařených drcených ovesných vloček. Příjemná a k očistě velmi vhodná je maska vyrobená z netučného tvarohu s kousky rozmačkaného angreštu.

Pokud vaše pokožka trpí záněty a nebo podrážděním, vyzkoušejte jako prevenci namočené listy jitrocele nebo tampony namočené v heřmánkovém vývaru.

Pleťové masky aplikujte vždy na odlíčený, omytý a suchý obličej. Masku neroztírejte, ale nanášejte po troškách. Nechte působit 10 až 15 minut. Po působení ji otřete ubrouskem, obličej opláchněte a osušte.

Aby jste opravdu zaregistrovala výsledek je nutné používat masku pravidelně. Například hydratační masku se doporučuje používat dvakrát za týden. Čistící stačí aplikovat párkrát za měsíc.

A nezapomeňte, že používat pleťovou masku příliš často, střídat více druhů masek a značek může pleti ublížit.

Podobné články, které doporučujeme přečíst:

  • Jagg
  • Vybrali.sme
  • Bookmarky
  • Topodkazy
  • Topclanky
  • Facebook
  • Linkuj.cz
  • RSS

Štítky:, ,

3 komentáře »

  • katynka napsala:

    Pleťové masky používám pravidelně, občas si něco vyrobím doma, ale nedávno jsem objevila skvělé jednorázové masky látkové- buničité nebo gelové. Mají zde velký výběr a nejsou drahé. Ušetří Vám práci s domácím patláním. Nalepíte na obličej a po 20 min vyhodíte. Jen pozor na ty čistící. Po první aplikaci jsem se trochu opupínkovala a už jsem si chtěla stěžovat. Zjistila jsem ale, že je to po první až druhé aplikaci normální, neb se pleť takto vlastně čistí.Zkuste stránky salondoma.

    OdpovědětOdpovědět
  • Susiquatro napsala:

    S jednorázovými pleťovými maskami jsem moc spokojená. Vždy jsou čerstvé, můžu si dovolit koupit několik druhů najednou bez finančního vykrvácení. Já mám dobrou zkušenost s maskami značky Skinlite, vždy mám po nich krásnou a zářící pleť. Dokonce jsem zkusila i takové samozahřívací, z těch jsem měla trochu obavy, protože mám extrémně citlivou pleť, ale alergická reakce nebyla žádná, pleť zůstala vyčištěná a v pohodě. Vedle masek, které je fajn aplikovat alespoň jednou týdně, je dobré zajít minimálně 1x za šest týdnů ke kosmetičce,pleť potřebuje občas odborné čištění a masáž je výborná pro elasticitu kůže.
    TAK O SEBE PEČUJME, vždy je lepší neinvazivní zásah, než jít později
    “ POD KUDLU „.

    OdpovědětOdpovědět
  • Renata Kubikova napsala:

    Přesně tak, měly bychom o sebe pečovat, to by každá chtěla, ale kde na to vzít čas a peníze? Jsem moc ráda, že jsem na trhu objevila ty jednorázové pleťové masky, ty skinlite, jak píšete jsou velice příjemné. Večer před televizí dám na obličej a je to, mám na mysli ty buničité a nebo si něco natřu, mimochodem ty krémové masky vydrží i na 3x. S tím eshopem salondoma mám taky velice dobrou zkušenost, masek tam mají neuvěřitelný výběr, ještě i jiné značky, nějaký Hylauron s kaviárem, ta byla taky moc fajn. Z injekcí a doktorů mám panickou hrůzu, takže se krášlím doma a jsem šťastná…..

    OdpovědětOdpovědět

Napiš komentář

Nespamujte a chovejte se slušně :)