Určitě jste někdy slyšely o tom, co nesmíte, můžete, nějaký ten „zaručený“ tip, trik nebo také fakt, který je naprosto nezpochybnitelný. Vždyť to psali v časopise, říkávala to vaše maminka, kamarádka nebo babička. Přinášíme vám ty největší mýty o kráse. A schválně, kolik jich znáte či jste je už někdy někde slyšeli?

Když si budu holit nohy, chloupky ztmavnou a budou hustější.

Také jste slýchávaly, že budete-li si holit nohy, chloupky se změní, budou tmavší a tlustší? Pak je tedy budete muset holit častěji a častěji, aby to nebylo tak vidět. Jde o jeden velký mýtus. Během holení se chloupek odstraňuje na jeho konci, nemá žádný vliv na kořen chlupu. Může tak jít jen o vizuální dojem.

Když češete často vlasy, oslabují se a vypadávají

Opět mýtus, budete-li česat vlasy správným kartáčem, který má měkoučké štětiny, pak masírujete pokožku hlavy. Docílíte tak spíš pravého opaku, kdy taková masáž pokožky hlavy je nejen příjemná, ale také podpoří růst vlasů a ty následně zhoustnou.

Na akné pomáhá zubní pasta

Zubní pasta nijak na akné nepomáhá, lepší je využít alkohol nebo přípravky, které jsou určené speciálně na akné. Naopak, fluor, který v zubní pastě najdete, může akné paradoxně ještě víc zhoršit a nadělá tak víc škody, než užitku.

Jde vždy o mýty?

Ano, existuje pár takovýchto informací, které se zakládají na pravdě. Jaké to například jsou?

Časté nošení culíků ničí vlasy

Ano, to je pravda, kterou potvrzuje nejedna kadeřnice. Vlasy v culíku jsou svázány pevně, což znamená, že vyvíjejí tlak, který může působit jejich lámání, vypadávání nebo je také může oslabit. Moc upnuté účesy jednoduše vašim vlasům nesvědčí.

Cvičení odstraňuje celulitidu

Další pravda, podobně jako ta, že různé přípravky proti celulitidě vám pomohou se jí zbavit. Ano, tyto přípravky mohou být jedním z prostředků. Nicméně zdravá strava, dostatek vody a cvičení může velmi efektně snížit celulitidu.

Sdílet