Být dámou je umění. Sledujete ve svém okolí také nějakou takovou slečnu nebo paní, která tak působí? Vypadá to jednoduše, jako její přirozená součást. Chcete také tak vypadat a co víc, také tak působit. Nebýt upjatá, nudná, ale prostě a jednoduše dáma každým coulem. Jak to udělat?

Být dámou je umění

Ať už to pro vás není priorita, jsou situace, kdy chce být každá žena za dámu. Pěkně oblečená, mít vytříbené chování. Nemusíte být umělá, nafoukaná nebo za každých okolností dokonalá. Stačí cit pro danou situaci a neignorovat okolí. Nechat ze sebe vyzařovat to přirozené ženské fluidum, bez zbytečné vyzývavosti, provokace nebo nevkusu. Jak na to?

 

Nestřídejte muže

Je zcela na vás, jak naložíte se svým životem a zda budete mít jeden dlouhodobý vztah nebo několik víceméně náhodných známostí. Pokud budete střídat milence jako ponožky, rozhodně vás okolí neoznačí slůvkem dáma. V lepším případě to bude predátorka či povětrnice. Můžete flirtovat, být svůdná, ale to vše nenuceně, sofistikovaně. Vždy si udržujte svou eleganci a glanc.

Vyhněte se cigaretám

Doba, kdy cigareta byla pro ženu doplňkem je dávno pryč. Do společnosti tento zlozvyk nepatří. Opomineme-li, že jde o zlozvyk, který je drahý a pro zdraví škodlivý, nepůsobí ani dobře na okolí. Není nic horšího, než když se z ženy line cigaretový odér, při hovoru či polibku je cítit pachuť nikotinu.

Pozor na alkohol

Nemyslíme tím úplně se alkoholickým nápojům vyhnout, jen jejich konzumaci ve společnosti rapidně omezit, pokud mu holdujete. Myslíme tím sklenici vína, sektu, jeden koktejl nebo aperitiv. Dáma si musí zachovat eleganci za každých okolností. A tento výraz ztrácí na významu, když se z nějaké společenské akce potácíte domů a podpíráte se o vše, co je okolo vás.

Myslete na vzhled

Být atraktivní je dřina a být za dámu znamená se o sebe starat. Být okouzlující, pěstěná a sofistikovaná. Musí k tomu mít motivaci a trpělivost. Znamená to čistota, hygiena, možná i péče o své zdraví, sportování, hlídání si figury, návštěva kadeřníka nebo kosmetičky.

Sdílet