Neplatíte za svůj mobilní tarif příliš mnoho? Jestli ano, nastal nejvyšší čas na změnu. A my vám s ní pomůžeme. Našli jsme trik, díky kterému vyzrajete i na toho nejmazanějšího operátora.

Udělejte si přehled

Než se pustíte do pátrání po novém mobilním operátorovi, na chvilku se zamyslete a zkuste si odpovědět na tyto tři otázky:

  • Kolik minut měsíčně provoláte?
  • Kolik napíšete SMS?
  • Kolik využijete dat?

Na pomoc si můžete vzít faktury za telefon, v těch potřebná data jistě dohledáte. Vraťte se v čase zhruba půl roku nazpět a nalezené informace si poznamenejte do tabulky. Vyznavači klasiky mohou samozřejmě využít normální papír. Jde pouze o to, abyste si vytvořili přehled a zjistili, jaké služby ke svému životu ani tak moc nepotřebujete. S největší pravděpodobností se dopátráte velmi zajímavých výsledků. Proč? Doba se mění a naše používání telefonu také. Možná už svůj mobil používáte k úplně jiným činnostem, než když jste si tarif zařizovali.

Když nastane čas na změnu

Nikdo z nás změnám příliš neholduje, ale v některých případech jsou skutečně potřeba. Jako tehdy, kdy zjistíte, že vás současný tarif stojí už za starou bačkoru. Co teď? V podstatě máte dvě možnosti. Můžete svému současnému operátorovi pohrozit, že odejdete, když vám nedá výhodnější nabídku, nebo se s ním vážně rozloučíte. Abyste se ve světě mobilních tarifů vyznali, využijte například Tarifomat, ten vám se srovnáním tarifů pomůže.

Jak se se srovnáním tarifů popasujete?

Ničeho se nebojte, srovnání mobilních tarifů je jednoduchá záležitost, kterou zvládnete během pár minut. Do mobilní kalkulačky, která vám u Tarifomatu vyskočí hned na první stránce, zadáte několik základních údajů, jako třeba měsíční částku za váš tarif, kolik provoláte minut, napíšete SMS a podobně. Pak už jen stisknete tlačítko “Srovnat ceny tarifů” a během chvíle přesně víte, na čem jste. A jak moc si můžete na svého mobilního operátora vyskakovat. Pokud stále váháte, nechce si od operátorů Tarifomatu při výběru poradit.

Sdílet