Hledáte ideální místo na výlet se svými dětmi, kde by se skvěle bavila celá rodina? Pokud máte rádi české pohádky a líbí se vám netradiční zábava, mohl by vás zaujmout zábavní park pro děti i dospělé, který nabízí neuvěřitelné zážitky. Procvičíte svoje fyzické schopnosti i psychickou odolnost, dozvíte se něco nového o domácích zvířatech, posílíte svoji fantazii a nakonec se ještě dobře nasytíte v tematické restauraci či cukrárně.

Pro každý rok něco nového

Zábavní park skřítka Fábuly každý rok přichází s něčím novým a tak i letos připravil pro návštěvníky výstavu panenek, interaktivní svět plný vědeckého poznání a také připomenutí slavných Igráčků, které budou pamatovat spíše starší ročníky. Určitě si je však zamilují i nejmenší, protože se nebudou muset jen dívat, ale všechno si budou moci vyzkoušet na vlastní kůži a zúčastnit se v dílničkách rekordního projektu se stavebnicí ROTO ABC. Tato dovolená s dětmi nedopřeje nikomu z rodiny ani malou chvíli nudy nebo odpočinku. Interaktivní svět je totiž plně aktivní.

Při putování za pokladem odhalíte tajemství královského hradu

Nejcennější na každém rodinném výletě jsou však zážitky. Společné putování za pokladem skrze tajné průchody v temném sklepení vyžaduje odvahu a přináší adrenalin. Projdete se jeskyní, starou půdou, peklem, mučírnou i tajemnou zahradou, kde si nikdy nemůžete být ničím jistí. Také budete mít příležitost zvážit se na hříšné váze nebo se zapsat do knihy hříšníků. Za odměnu si pak můžete dát některý z čarodějnických pokrmů, při kterých budete muset držet svoji pozornost v pohotovosti. Chování pohádkových bytostí se přizpůsobuje návštěvníkům individuálně. Nejmenší děti spíše podpoří, ale na zlobivé tatínky či divoké puberťáky umí přitvrdit.

Nevšední IQ park vám připraví horké chvilky

K promazání mozkových závitů vám poslouží zdejší pohádkový IQ park, který začíná zahradním labyrintem, ze kterého nejprve musíte najít cestu na svobodu, než se ponoříte do záhad královských hlavolamů. Společně s hradními alchymisty se pokusíte poprat s tajemnými šiframi, a pokud budete mít štěstí, můžete objevit i skutečný pohádkový poklad. Tato interaktivní část je mezi dětmi nejoblíbenější už jen díky tomu, že si smí na všechno sami sáhnout bez obav, že dostanou vyhubováno.

Poznejte domácí zvířata dotykem

Jestliže se budete chtít do pohádkového světa ponořit skutečně hluboko, můžete využít místní půjčovnu kostýmů, která vás k pobytu v pohádkové říši vyparádí tak, že se budete rázem cítit jako doma. Pro milovníky zvířat je zde připravená i malá mini ZOO, která se skládá z dvou nebojácných pávů, hravých koziček, mazlivých oveček a líných prasátek. Děti se tak mohou seznámit s domácími zvířaty a ještě se o nich něco dozvědět od místního šaška.

Odpočiňte si při svačince v Hostinci u Loupežníka

Velkou raritou jsou obří společenské hry, které si můžete vyzkoušet naživo. Najdete zde v nadživotních rozměrech známé deskové hry, pexeso nebo obří kuželky. Tento úsek je speciálně připravený pro nečekanou nepřízeň počasí. Můžete tak přečkat deštivé momenty v útulné herně plné zábavných her v podobě, kterou jste jistě ještě nezažili. Pokud jste marně přemýšleli, kam s dětmi vyrazit v pěkném počasí během víkendu, nyní už řešení máte přímo před očima. Až vás pestrý program pohádkového světa unaví, přijde vám určitě vhod občerstvení v místní loupežnické restauraci, nebo v pohádkové cukrárně. V tak rozsáhlém světě zábavy nemůže zažít nudu ani v případě, že vás rodinné výlety příliš neberou. V pohádkové říši skřítka Fábuly si každý najde to své.

Sdílet