Moderní domácnost si určitě zaslouží nejen ty nejnovější spotřebiče, ale i dostatek světla. Myslet se proto vyplatí jak na realizaci dostatečného množství oken, světlíků či světlovodů, tak i na osvětlení interiéru. To lze dnes řešit různými způsoby, přičemž sázkou na jistotu je LED technologie. Osvětlení tohoto druhu nabízí spousty předností. Jakých? Na to se zaměříme v následujících řádcích a doporučíme i konkrétní svítidla.

Ekonomické svícení

Nemusíte mít nijak velké technické nadání, abyste si jednoduše spočítali, že LEDky jsou mnohem úspornější než klasické žárovky. Hovoří o tom jednoznačně celková spotřeba elektřiny. Zatímco pro osvětlení klasické místnosti typu obývacího pokoje potřebujete standardní vláknovou žárovku se spotřebou 60 W, LEDka má například 4 nebo 7 W. Rozdíl je tedy maximální. Uspořit vám třeba stropní svítidla mohou 80 % energie. To už se na měsíčním vyúčtování v pozitivním slova smyslu stoprocentně projeví.

Maximální výdrž

Když si budete kupovat LED svítidlo, můžete počítat s tím, že vydrží svítit přibližně 50 000 hodin. Klasická žárovka s wolframovým vláknem nemá šanci vydržet ani třetinu tohoto času. Navíc často žárovky praskají v důsledku neustálého zapínání a vypínání světelného zdroje. U LEDek nic takového nehrozí. Třeba bodová nástěnná světla blikají neustále, jelikož fungují jako noční osvětlení.

Svítidla v mnoha podobách

Vybírat si lze LED světla ve spoustě podobě. Výbornou volbou je i venkovní osvětlení. Váš dům může být na fasádě opatřen svítidly, jež se rozsvítí na základě pohybu lidí v dosahu čidla. Do interiéru se hodí LED panely anebo vkusné podsvícení kuchyňské linky prostřednictvím LED pásků. Ty mohou fungovat klidně i jako podsvícení podhledů, případně krovů. Naším tipem je specifický inteligentní systém Philips Hue. Jeho ovládání je velmi jednoduché a intuitivní.

Sdílet