Také píšete blog nebo se o blogovou scénu zajímáte? Tak zbystřete, protože už tuto sobotu se v centru Prahy koná první konference zaměřená hlavně na blogery. Bude plná blogerských celebrit a užitečných informací, které se tohoto fenoménu týkají. Blogerů je jen v České republice tisíce, píší na různá témata od lifestylových až po velmi úzce zaměřené blogery.

Patříte mezi ně? Čtete je? Pak přijďte také.

Co je Blogerfest?

Je to celodenní událost s přednáškami a workshopy o blogování, o sociálních sítích, ale také o tom, jaké dopady na nás sledování sociálních sítí má. Přednášející i účastníci budou známí i méně známí blogeři a influenceři. Během celého dne proběhnou přednášky, workshopy a networking. Ať už mezi blogery navzájem, tak mezi značkami a blogery. Podívejte se na stránky, přidejte se k události na sociálních sítích.

Koho na Blogerfestu uvidíte

Vystoupí například Tereza Salte a Sandra Ježková z Elite Bloggers, které si připravili přednášku nejen o tom, jak uspět v blogování, ale také o žhavém tématu – blogy a spolupráce.

Gabriela Bartošovská z blogu Recepty dětem se podělí o zkušenosti s budováním komunity a tím, jak si vytvořit vlastní značku. Je to nejen blogerka, ale také marketérka a spisovatelka.

Lukáš Rada z blogu Two Gentlemen řekne, jak blog propagovat. Vše budou samozřejmě vlastní tipy, které jim společně s Adamem Šafránkem fungují.

Veronika Tázlerová ze Stylish coffee se s blogery podělí o tipy jak na Instagram: jak fungují stories, ale proč se třeba “vykašlat na algoritmus”.

Tématem Andy Pavelcové z Fit&fabulous budou důvody, proč psát blog – je špatné chtít za psaní to peníze? Jak spolupráce ovlivnily svět blogování?

Tereza Dvořáková má úspěšný blog Latereza a je také copywriterkou na volné noze. Rozpovídá se o psaní a o tom, jak psát takové články, které budou chtít lidé číst. A nejen to. Dozvíte se taky, jak psát nadpisy a proč řešit SEO?

Posledním spíkrem bude Kristýna Dolejšová – blogerka, zakladatelka projektu Za normální holky, která nedávno vydala vlastní knihu nazvanou Bez filtru. O “realitě” na sociálních sítích také bude její přednáška.

Výzva pro všechny – pojďte vystoupit na festivalu také

Před festivalem proběhla výzva pro všechny blogery. Každý mohl svou krátkou přednášku s tipem na blogování přihlásit. Kdo to nakonec bude?

Michal Majgot bude povídat o tom, jak se uživit blogem díky přímé propagaci.

Dana Halušková se zaměří na to, jak se dostat z blogerské průměrnosti.Eliška Pivrncová prozradí, jak vytvořit fotky, co budou mít příběh.

Ivo Veselý je součástí projektu pro blogery BloggersRe – komunitního portálu pro české a slovenské blogery.

Lukáš Konečný píše blog Loudavým krokem a podělí se o tipy, jak blogem vydělávat od prvního dne.

Ať už jste zkušený bloger, copywriter, instagramer… nebo o blogování teprve uvažujete, určitě se dozvíte nové tipy, načerpáte svěží inspiraci a získáte spoustu nových kontaktů.

Workshopy během přestávek

Pro blogery máme připravené workshopy a možnosti k navázání spoluprací.

  • Holky z Došito vám pomohou ušít čelenku do vlasů.
  • Markéta z blogu Tamarki si připravila workshop s pratelným papírem.
  • Zabubnujete si na Cajony, krásné papírové bubny.
  • Budete si moct vyzkoušet, jak krásně psát s Míšou z Napíšu.

Večer buď workshop nebo networking

Připravili jsme 2 workshopy:

Jeden na téma spolupráce, kde se s Dominikou Lukášovou z Dom by Dom dozvíte praktické rady a zkusíte si připravit kampaň. Blogerky je také seznámí s úskalími, se svými začátky a předají jim své rady.

Druhý je fotografický. Tereza Veselá má úspěšný blog madame Coquette, její fanoušky zaujaly také originální fotky, které mají své kouzlo a Tereza se před rokem vydala na profesionální dráhu fotografky. Podělí se s vámi nejen o základní tipy na focení, kurz bude praktický a určitě se dozvíte množství rad, jak vytvořit jedinečný snímek.

Bude se soutěžit – přímo na místě i na sociálních sítích. O krásné dárky od partnerů: třeba lahve prosecca, poukázky na půjčení koloběžek, o značkové termo prádlo, o výrobky z Biana, krásné a ekologické láhve z e-shopu Nasvacinu, přírodní kosmetické produkty od BioRythme, fotoaparát i prodejny Infoto, super zápisník Doller, ale třeba i outdoorové dárky z Affektu.

S kým navázat spolupráci? Na místě se dozvíte o tom, jak se zapojit do sítě Elite Bloggers, jak si vydělat prostřednictvím Plné peněženky nebo založením e-shopu. Připravená bude celá nástěnka, kde se představí různé firmy a značky.

Kdo za Blogerfestem stojí?

Agentura GetFound se specializuje na linkbuilding – propojuje své klienty s dalšími weby a také často spolupracuje s blogery. Pořádání Blogerfestu považují za důležitou součást budování vztahů s blogery, zároveň taková akce v České republice zatím chyběla.

Sdílet