Chystáte se na zařizování nové kuchyně ve vaší domácnosti, případně hodláte rekonstruovat stávající, protože už vám z nějakých důvodů nevyhovuje? Pak máte na výběr hned z několika variant, přičemž jako velmi dobrá volba se jeví výběr sektorové kuchyně.

Kombinace dle vašeho přání

V první řadě je dobré si ujasnit, co se pod pojmem sektorová kuchyň skrývá. Jak už z názvu vyplývá, jedná o SE model, kdy je prostor místnosti, v níž hodláte připravovat pokrmy, zařízen z nábytku v několika sektorech. Jde nejen o linku, ale také o nejrůznější kuchyňské skříňky (spodní i nástěnné), pracovní desku atd. Výhodou je, že tyto modulární prvky lze různě kombinovat a doplňovat, takže si každý majitel domácnosti může vytvořit originálně vyhlížející a maximálně praktickou kuchyň, která mu bude plně vyhovovat. Právě variabilita při kompletaci patří k hlavním, ne však jediným přednostem, jimiž se sektorové kuchyně mohou pochlubit.

Pro malé i velké domácnosti

Své místo mají sektorové kuchyně v moderních bytech a rodinných domech také z toho důvodu, že se dají aplikovat jak do malých, tak i do prostornějších místností. Záleží pak jen na vašem vkusu a požadavcích. Pokud jde o tvary, klasiku v tomto směru představuje sektorová kuchyň ve tvaru písmene L. Jde tedy zpravidla o rohovou variantu, kdy kuchyňská linka spolu s pracovní deskou a skříňkami zaplňuje prostor u dvou navzájem kolmých stěn. Alternativu, jež se hodí zejména do větších místností, představují sektorové kuchyně ve tvaru písmene U. V tomto případě je možné je obohatit také o vnitřní ostrůvek, který dokonale poslouží jako přípravná, potažmo odkládací zóna.

Kuchyně od Gabonu

Pokud jde o barevné provedení, výrobci dnes sektorové kuchyně vytvářejí v takřka nepřeberném množství variant. Dobrou ukázkou budiž fotogalerie, kterou naleznete na webu společnosti Gabon. Její kuchyně se kromě jiných vlastností vyznačují tím, že se při realizaci používají vysoce odolné materiály, tudíž se můžete spolehnout na jejich tvarovou i barevnou stálost.