Najít to pravé zaměstnání nebo přivýdělek nemusí být vždy snadné. V posledních měsících navíc Úřady práce zaznamenaly výrazný nárůst uchazečů; konkurence tak o poznání vzrostla. Zaměstnavatelé si dnes mohou vybírat a je třeba počítat s tím, že nebudou dělat žádné kompromisy a ustupovat ze svých požadavků.

Jak postupovat, když chcete získat novou práci?

Bez ohledu na to, zda jste čerstvá absolventka, toužíte po změně a lepších podmínkách než v stávajícím zaměstnání, nebo jste vedena v evidenci Úřadu práce, pro dosažení úspěchu si budete muset počínat aktivně. Odměna v podobě nové práce vám rozhodně sama do klína nespadne. Je třeba kvalitně sepsat životopis i průvodní dopis a dobře se připravit na pohovor. Na něm je nutné přesvědčit personalistu, že právě vy jste ta jedinečná a schopná osobnost, která všechny svěřené úkoly zvládne na jedničku. Nezbytným prvním krokem k úspěchu je ale najít ten pravý inzerát a včas na něj zareagovat.

Hledání práce v zabere čas. Jak ho zvládnout na jedničku?

Procházení inzerce na pracovních portálech a vývěskách Úřadů práce zabere nemalé množství času. Pokud se zaregistrujete u pracovní agentury, pravděpodobně vás čas od času s nějakou nabídkou sama osloví; nebudete ale jediná. I v tomto případě se tedy vyplatí aktivní přístup. Rozhodně nic nezkazíte, když požádáte o pomoc s hledáním práce i přátele. Navíc si můžete vytipovat zajímavé zaměstnavatele v okolí a ty sama oslovit. Pokud ale chcete najít dobrou práci odpovídající vašemu vzdělání a zkušenostem opravdu rychle, využijte agregátor práce. Ten vám pomůže s nalezením práce či brigády v Praze, v Brně i celé ČR.

Agregátor práce vás dokáže informovat o širokém spektru nabídek zaměstnání i brigád

Proč byste měla každý den několik hodin procházet inzerci na mnoha webech, když agregátor práce koncentruje na jednom místě nabídky zaměstnavatelů, pracovních portálů i Úřadů práce? Navíc pokud máte alespoň minimální zkušenosti s managementem, dobře víte, jak důležité je delegovat úkoly. Na agregátoru práce stačí nastavit hlídacího psa, který vám bude zasílat upozornění na zajímavé nabídky.