Americkou herečku Elizabeth Shannon můžete znát z filmů jako Prci, prci, prcičky, Scary Movie nebo Jay a mlčenlivý Bob vrací úder. Málokdo už ovšem ví, že Shannon s oblibou jezdí několikrát měsíčně do Las Vegas a poráží světové hráče v pokeru.

Gamblerů lze mezi americkými celebritami najít opravdu hodně. Málokomu se ovšem tak daří jako proslulé americké krásce Elizabeth Shannon. Ta se jako jedna mála může pochlubit kariérou na stříbrném plátně a zároveň také úspěchy na velkých pokerových turnajích. Na rozdíl od svých mnoha dalších hereckých kolegů nehraje žádné automaty ani jiné casino hry, ale naopak si tak sama velmi dobře přivydělává.

S hereckou kariérou započala Elizabeth Shannon v roce 1996, kdy začíná hrát v seriálech a bere také menší role ve filmu. Její první velký úspěch přichází v roce 1999 s u nás velmi populární filmovou sérií Prci, prci, prcičky, kde hraje Nadiu. O rok později získává jednu z hlavních rolí v parodii Scary Movie. Čeští diváci si ji mohou pamatovat ještě z komedií Jay a mlčenlivý Bob vrací úder a Láska nebeská.

Elizabeth Shannon jako pokerová mistryně

Sama herečka popisuje hraní pokeru jako svou druhou kariéru. Velmi často je považována dokonce za jednu nejlepších celebrit hrajících poker. Nejvíce aktivní byla v letech 2006 až 2010, kdy si zahrála na celkem 12 velkých turnajích. Nejvýznamnější úspěch byl 3. místo na Special – NBC National Heads-Up Poker Championship v roce 2007, ve kterém se jí podařilo vyhrát 125 tisíc dolarů.

Placené umístění na pokerových turnajích:

  • místo na WSOP 2010 – 79 776 dolarů
  • místo na WSOP 2007 – 3 828 dolarů
  • místo na NBC National Heads-Up Poker Championship 2007 – 125 000 dolarů
  • místo na WSOP 2006 – 2 626 dolarů
  • místo na WSOP 2006– 1 977 dolarů

Osobní život

Kromě pokeru, hraní a produkci se Jennifer věnuje také charitě. Se svým bývalým manželem založili charitu, která se věnuje ochraně domácích zvířat. V roce 2005 se jí dokonce podařilo spojit příjemné s užitečným a pomocí pokerového týmu Bodog vybrali na týraná zvířata více než 50 tisíc dolarů.

V současnosti Elizabeth Shannon bydlí v Kapském městě v Jižní Africe, kde se věnuje své charitativní organizaci na záchranu zvířat. Kromě toho ráda jezdí na snowboardu a cvičí izraelské bojové umění Krav Maga.