Trápí vás citlivá pokožka? Nejste v tom sama. Mít „normální“ pleť je dnes spíše výjimkou. Kombinace uspěchaného životního stylu plného stresu, nevhodně zvolená strava a kosmetika plná chemie se na stavu kůže chtě nechtě projeví. Jediným východiskem je důkladná péče a dodržování určitých pravidel. Budete-li se řídit následujícími tipy, pleť vám poděkuje a již nebudete mít důvod vyhýbat se zrcadlu.

1) Zajímejte se o složení kosmetiky

Chemický koktejl. Takto lze definovat většinou kosmetických přípravků, které jsou aktuálně na trhu. Nevěříte? Pak si vezměte svou kosmetickou taštičku, vytáhněte z ní pár kousků a začtěte se do složení. Budete koukat, co jste si doposud „patlala“ na obličej.

Používání šetrné kosmetiky je pro majitelku citlivé pleti naprosto klíčové. Výběr proto neberte na lehkou váhu a vždy si pozorně prostudujte seznam ingrediencí. Zvolte produkty, které respektují přirozené pH pokožky a nevysušují ji. Obloukem se vyhněte přípravkům s obsahem alkoholu, parabenů a parfemací. Vhodná není ani většina sprchových gelů, protože kůži nadměrně vysušují.

Co by vaší pleti naopak mohlo prospět, je kvalitní micelární voda. Umožňuje efektivní čištění všech typům pokožky a šetří ženám čas strávený před zrcadlem. Aktivním prvkem jsou micely – shluky molekul tenzidů, které rozpouštějí nečistoty rozpustné ve vodě a zároveň na sebe vážou maz. Po aplikaci micelární vody je pokožka čistá a hydratovaná. Díky zmíněné hydrataci je kůže méně náchylná k podráždění či zánětu.

2) Dopřejte pleti pravidelnou očistnou kůru

Také se vám čas od času stane, že ulehnete do postele neodlíčená? Dejte si na to pozor, vaší pleti to rozhodně neprospívá. Během dne na ni ulpívá množství nečistot, a navíc ji nadměrně zatěžuje make-up, líčidla a další kosmetické přípravky.

Pro jistotu ještě jednou: pravidelné a důkladné čištění pleti je základ. A to navíc nejen večer, ale i ráno, protože během noci probíhají regenerační procesy, v rámci kterých se odlupují odumřelé buňky a dochází ke vzniku mazu. Ranní očistná kůra pleť hydratuje, osvěží a doslova probudí do nového dne.

Zdaleka největší důraz na pravidelné čištění pleti by měli klást lidé s atopickým ekzémem.

3) Eliminujte stres a žijte zdravěji

To, jak se cítíte uvnitř, se projevuje i navenek. Příliš mnoho neuvolněného napětí většinou odnese vaše pokožka. Snažte se proto minimalizovat stresové situace (naučte se je řešit, nebo se jim zkrátka vyhýbejte), které škodí vašemu duševnímu i fyzickému zdraví.

Podstatnou roli samozřejmě hraje i jídelníček. Chcete-li svou pleť udržet v kondici, vyřaďte z něj smažená jídla a nezdravé sladkosti plné rafinovaného cukru. Dejte novému životnímu stylu šanci alespoň na pár dní – garantujeme vám, že se výsledky dostaví rychleji, než čekáte. Budete se cítit a vypadat mnohem lépe!