Rozhodnete-li se investovat peníze do bydlení, současný finanční trh vám nabídne dvě možnosti. Buď zvolíte účelovou nebo bezúčelovou půjčku. Jejich rozdíl však nespočívá pouze v tom, na co budete moci peníze využít.

  • Účelová půjčka je určena výhradně k financování bydlení – nákup nemovitosti, rekonstrukce, modernizace a vybavení.
  • Bezúčelová půjčka vám umožní s penězi nakládat dle své libosti. To znamená, že vedle investice do bydlení můžete část peněz utratit za cokoliv.

Jeden by si řekl, že bezúčelové řešení je mnohem lákavější, jenže právě ona účelovost sebou přináší řadu výhod.

Proč zvolit právě účelovou půjčku?

Jestliže si chcete půjčit na bydlení, měla by tato varianta být naprostou samozřejmostí. Účelové úvěry jsou totiž primárně spojeny s nižšími úrokovými sazbami. Mnohdy je lze označit, jako ty nejnižší na trhu v okamžiku, kdy budeme hovořit o hypotékách.

Ano, peníze sice musíte využít pouze na bydlení, na druhou stranu lze získat podstatně vyšší částku s delší dobou splatnosti. Z toho plyne pouze jediné. Přijatelné měsíční splátky, které vás v žádném případě nebudou omezovat.

Typickým příkladem je Česká spořitelna, jež ve svém portfoliu nabízí velice lákavé účelové úvěry, k nimž se pojí i ostatní výhody.

  • Mimořádné splátky
  • Možnost předčasného splacení
  • Pojištění schopnosti splácet

Kdo další nabízí účelové půjčky?

Pokud toužíte po tipu, který splňuje všechny výše uvedené parametry, pak se s klidným svědomím obraťte a bankovní společnost MONETA Money Bank. Ta svým portfoliem dokáže uspokojit všechny typy klientů, jež chtějí do svých nemovitostí investovat libovolné množství peněz.

Banky jsou ostatně těmi, kdo nabízí nejbezpečnější účelové půjčky. Ty vám mohou přinést požadovanou peněžní částku. K jejich výběru můžete využít některý s novodobých srovnávacích serverů. Ty dokáží porovnat více finančních nabídek najednou a umožní vám zvolit tu nejlepší pro vás.