fsfPřinášíme vám druhý díl seriálu o depresi – jak se projevuje a  hlavně, co dokáže s lidským tělem. Tento díl se věnuje právě druhé části, kdy probíráme, jaký vliv má deprese na lidský organismus ze zdravotního hlediska.
Jak už bylo řečeno v prvním dílu, depresí mohou trpět také děti. U dětí se často projevuje deprese pocity závislosti na něčem nebo na někom, neustálým strachem či obavami a také neschopností a nechutí navštěvovat školu. Dětí trpící depresí jsou často velmi podrážděné a negativní.

Jak se ale deprese projevuje zdravotně?
Deprese může způsobovat boleti hlavy, chronické bolesti jednotlivých částí těla nebo bolest, na kterou nepůsobí ani léky (právě z důvodu příčiny deprese).

1) Vyčerpávající smutek
Dlouhotrvající pocity smutku nebo viny, které ne a ne zmizet mohou být vážným a velmi důležitým přížnakem tzv. klinické deprese.

2) Pocity prázdnosti a beznaděje
Lidé trpící těmito pocity, nedokážou dostatečně o těchto problémech mluvit nebo je jakkoliv slovně popsat.

3) Kognitivní změny
Objevují se problémy s pamětí nebo je pro pacienty s depresí těžké učinit jakékoliv i jednoduché rozhodnutí, což život těmto lidem značně komplikuje.

4) Zabývaní se smrtí
Lidé trpící depresí často myslí na smrt nebo na sebeubližování, čímž se značně zvyšuje riziko sebevraždy.

5) Závislost
Děti trpící depresí si mohou vytvářet velmi silné vazby (hraniční se závislostí) na některé osobě a zároveň velmi odmítají chodit do školy.

6) Potíže a bolesti
Bolest hlavy a jiné nepříjemné stavy, stejně jako i silné bolesti mohou doprovázet pacienta s deprecí. Často pak tyto bolesti nemizí ani po podání léků na ně určené.

7) Problémy s váhou
Někteří pacienti s depresí se snaží své úzkostlivé stavy řešit jídlem- což vede k obežitě, nemocem trávícíh traktu a bolestí břicha.

8) Slabý apetit
Také apetit se s tímto onemocněním značně mění. Buď osoba jí velmi málo nebo naopak hodně, a to zejména špatné a nezdravé jídlo.

9) Zúžení cév a špatný imunitní systém
Deprese s sebou přináší i závažné riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění, jelikož deprese a stress působí na cévy tak, že se při těchto stavech až nebezpečně zúžují a důležité orgány v tomto stavu nejsou tak dobře prokrvené. Stejně tak deprese způsobuje celkovou slabost potižené osoby a následně oslabení imunitního systému, čímž se snižuje také schopnost organismu bojovat proti nemocem.

10) Nebezpečí srdečního infarktu
Pacienti s depresí mají dvakrát větší riziko vzniku srdečního infarktu.

Sdílet

1 komentář

  1. Já jsem měla hrozné psychické výkyvy a depresivní stavy v souvislosti s přechodem. Nechtěla jsem ale brát klasická antidepresiva. Naštěstí mi pak moje gynekoložka doporučila doplněk stravy Sérélys. Během pár týdnů byla deprese pryč. Konečně už se zase cítím ve své kůži, v noci spím, a nemám pocit, že je celý život zlý sen. Už jsem v jednu chvíli měla i pocit, že mě opustí manžel, protože ty moje stavy opravdu nesnášel dobře. Jsem ráda, že už je to pryč.

Comments are closed.