Potkala jste nedávno někoho, s kým je vám dobře, máte nový vztah a přejete si, aby vám dlouho vydržel? Jelikož vánoční čas sebou přináší nakupování dárků, musíme i my přemýšlet nad tím, co koupíme svému drahému. Než však začnete nakupovat pro svého nového miláčka, měla byste si zapamatovat pár jednoduchých pravidel, abyste pak nebyla zklamaná.

Základní pravidlo č. 1 – neutrácejte příliš!

Říkáte si, že co se lásky týče, je vaše peněženka téměř dokořán otevřená? To je ale zásadní chyba, ať už jste zamilovaná jakkoliv moc, pamatujte si, že váš vztah je na začátku a vy dopředu nevíte, jak se bude vyvíjet, ačkoliv jistě chcete, aby bylo vše pozitivní. Pokud za svého nového přítele utratíte majlant, nemůžete očekávat, že po dvou měsících vztahu se váš přítel rozhodne to samé utratit i za vás. Na jednu stranu si říkáte, že na penězích a na hodnotě dárku nezáleží, ale pokud drahé polovičce nakoupíte dárky za tisíce a on vám pak dá drobnost za dvě stovky, která vás navíc ani nepotěší, uvnitř to dost zamrzí. Nemusíte proto svému drahému hned kupovat drahou elektroniku nebo deset dárků. Je jasné, že po vás nechceme, abyste usuzovali pesimisticky, zejména nyní o vánocích, ale vždy je bezpečnější na začátku vztahu tratit méně – vyhnete se tak případnému zklamání, že váš drahý si vás tak třeba “neváží”.

Pokud možno svému drahému kupte dárek, který moc nestojí, ale spíše vyjadřuje něco osobního, něco velkého. Zeptejte se sama sebe, co váš drahý potřebuje, protože pro něj určitě není k životu důležité mít nejnovější mobil nebo herní konzoly. Vyberte to, co postrádá, a vy víte, že jeho život a váš společný vztah se díky tomuto dárku zlepší. Např. pokud miluje čtení knih, kupte mu knihu od jeho oblíbeného autora, nebo pokud víte, že si potrpí na pěkném vzhledu, kupte mu hezkou košili nebo třeba náramek. Pokud má oblíbenou kapelu, sežeňte mu na ni lístky – třeba i ve dvou. Vždy se však držte toho, že méně je někdy více.

Základní pravidlo č. 2 – nebuďte příliš osobní!

Říkáte si, že by vás zajímalo, jak by se váš drahý tvářil, kdybyste mu pod stromeček nadělila řetízek, kde bude vyryté vaše jméno? Nebo třeba zarámovaná fotografie vás dvou? Nejdříve si položte otázku, jak jste spolu dlouho, pokud je to méně jak půl roku, doporučuji se na příliš osobní dárky “vykašlat”. Proč? Ono i někdy osobní dárky mohou muže vyděsit, může mít pocit, že až moc plánujete, že mu příště nedáte div “prsten na zásnuby”. Je to teď přehnaně řečené, ale muži si povětšinou nedokážou příliš vážit věcí, které si sami nekoupí. I tak mu můžete pořídit hezký dárek, aniž by byl příliš osobní.

Základní pravidlo č. 3 – neočekávajte, že bude stejně štědrý!

Toto je snad nejčastější chyba žen, ale někdy i mužů. Mohu to uvést na příkladě. Pořídila jste svému příteli dva krásné dárky, které vás stály vcelku hodně peněz a očekáváte, že váš drahý bude stejně štědrý, ba dokonce za vás utratil ještě víc? Tak to ani omylem, z vlastní zkušenosti vím, že muž, který s vámi je krátkou dobu (a pozor, jsou to i muži, se kterým jste třeba rok!), příliš Vánoce neřeší a raději vám koupí něco levného, jen aby to měl z krku. Neočekávejte od vašeho partnera, že k vám bude stejně velkorysý, protože možná nebude. Až si rozbalíte svůj dárek od něj, možná budete zklamaná, že vám nadělí věc, kterou jste 1) nechtěla 2) víte, že na vás dost šetřil 3) snad nejhorší je, pokud vám ještě sdělí, kolik ho to stálo (zejména v případech, bylo to levné a on se tváří, jak když vám koupil Mercedes). Pokud se vyhnete nakupování příliš drahých dárků, vyhnete se i případnému zklamání. Poté, co vás drahý obdarujete, možná můžete uvažovat o dražším dárku na jeho narozeniny – protože zjistíte, co od něj můžete očekávat.

Sdílet

1 komentář

  1. Dobrý den, tak tenhle článek je opravdu výstižný a pravdivý, možná jsem totiž divná, ale mě právě jeden z mých bývalých odradil tím, že hned v začátku vztahu koupil opravdu drahé náušnice a náhrdelník a já to povsžovala spíš za pokus uplatit mě a koupit si mě než abych se cítila potěšena! Od téídoby už uplinul nějaký čas a já jsem dnes štěsně vdaná za skromného muže který se strá o rodinu a dárky momentálně nakupujeme výhradně a poze pro naše dětičky na kašpárek-baby, prodeti, feedo a podobně…Navzájem si s manželem vždy dáme jen nějakou maličkost a fotoknihu se vzpomínkami za předchozí rok. Stejně pak jededeme v lednu na hory a to vše stojí spoustu peněz, důežité je že jsem spolu!

Comments are closed.